Wigilia Kępiaste oraz Wigilia Pobyłkowo Duże

3 Styczeń 2020 r.
Redaktor: byszewska
Wigilia Kępiaste oraz Wigilia Pobyłkowo Duże

Od 5 lat Mieszkańcy Kępiastego odpowiadają na zaproszenie Sołtysa i uczestniczą w spotkaniu Wigilijnym. “Podtrzymywanie tradycji odwołującej się do źródeł Narodzin Jezusa Chrystusa to nasz obowiązek, mówią Mieszkańcy”.

Zwyczajem przyjętym spotkali się  w sobotnie popołudnie 14 grudnia przy gościnnym domostwie państwa Barbary i Bernarda Banachów, ubrali wspólnie wysoką choinkę i rozświetlili ją lampkami. Następnie sołtys Zenon złożył życzenia, a zebrani dzielili się opłatkiem. Potem kosztowano wigilijnych potraw, wśród których nie zabrakło barszczyku, pierogów, pachnących pasztecików, ryb, i pysznych wypieków, pierników, szarlotki itp. Gdy posilono ciał duchem i silnymi głosami zaśpiewano przepiękne polskie kolędy.

Kolejne już świąteczne spotkanie Mieszkańców stało się okazją do ożywionych rozmów nt. zwyczajów w rodzinnym domu, rodzajów potraw stawianych na stół świąteczny i starych przepisach naszych babć i dziadków.

Pomimo natłoku obowiązków w każdej rodzinie i w każdym domu, dziękuje wszystkim, którzy znaleźli czas aby dać wyraz swojej życzliwości sąsiedzkiej i jednać się z sąsiadami u progu Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2020.

To nie koniec spotkaniom integracyjnym i świątecznym. Już 4 stycznia o godz. 13:30 w świetlicy Straży Pożarnej w Pobyłkowie Dużym odbędzie się spotkanie wigilijne dla Sołtysów i Mieszkańców Kępiastego, Wólki Zalewskiej, Pobyłkowa Dużego, Bud Pobyłkowskich organizowane przez radnego tegoż terenu Zenona Wiadrowskiego, na które serdecznie zapraszam.