UMOWY MIAS MAZOWSZE 2020 PODPISANE

27 Lipiec 2020 r.
Redaktor: kaminska
UMOWY MIAS MAZOWSZE 2020 PODPISANE

W środę 08 lipca 2020 r. przedstawiciele Gminy Pokrzywnica oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego podpisali umowy na dofinansowanie realizacji pięciu zadań ze środków Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020.

Sołectwa Dzierżenin, Gzowo, Łępice, Koziegłowy i Pobyłkowo Małe otrzymały po 10 tys. zł dofinansowania na realizację zadań zgłoszonych przez sołtysów i rady sołeckie, tj.:

 

  1. Dostawa i montaż solarnych lamp oświetleniowych w sołectwie Dzierżenin i Gzowo – w ramach realizacji zadania zostaną zakupione lampy solarne, które poprawią bezpieczeństwo i poprawią komfort życia mieszkańców wsi Dzierżenin.
  2. Remont budynku strażnicy OSP Koziegłowy – remont będzie polegał na wykonaniu podłogi na głównej sali oraz pomieszczeniach towarzyszących poprzez położenie gresu.
  3. Remont dachu na budynku świetlicy w sołectwie Łępice – w ramach inwestycji zostaną wykonane prace remontowe dachu. Dla poprawy estetyki wyglądu obiektu planowana jest wymiana pokrycia dachu na blachodachówkę wraz z pracami dekarskimi, obróbkami blacharskimi, montażem rynien i rur spustowych oraz modernizacją komina.
  4. Zakup samojezdnej kosiarki do trawy do świetlicy w celu utrzymania terenów zielonych przy świetlicy środowiskowej w sołectwie Pobyłkowo Małe – w ramach przedmiotowego zadania zostanie zakupiona samojezdna kosiarka do trawy, która w znaczny sposób przyczyni się utrzymania porządku terenu zielonego wokół świetlicy.

 

MIAS Lista Beneficjentów MIAS MAZOWSZE 2020 obejmuje w sumie 1184 zadania zgłoszone przez 264 gminy. Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020 realizuje główny cel Instrumentu – zaspokajanie potrzeb mieszkańców sołectw poprzez udzielanie przez Województwo Mazowieckie wsparcia finansowego gminom, realizującym zadania istotne dla społeczności lokalnej.