PROŚBA O ODDANIE GŁOSU NA NASZĄ GMINĘ – pilne!!!

6 Listopad 2020 r.
Redaktor: byszewska
PROŚBA O ODDANIE GŁOSU NA NASZĄ GMINĘ – pilne!!!

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu.

 

Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców. Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą  serwisu rządowego. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy. 

 

Głosy poparcia można oddawać do dnia 11 listopada 2020r, godz. 23:59 – pilne!!! 

 

Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.

Ile głosów potrzeba do realizacji projektu?

  • – dla gmin do 20 000 mieszkańców – 100 głosów;
  • – dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców – 500 głosów.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

 

link do artykułu:  https://wpu24.pl/pl/19_wiadomosci_z_regionu/4174_tylko-dwie-gminy-maja-pewne-maszty.html#dodaj-komentarz