Odpady wielkogabarytowe

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW  WIELKOGABARYTOWYCH na 2024 rok

Odpady Wielkogabarytowe , elektrośmieci,  małe opony samochodowe:

 

TRASA I  Miejscowości: Koziegłowy, Łępice,  Łubienica, Łubienica Superunki, Niestępowo Włościańskie, Nowe Niestępowo, Olbrachcice, Witki

Małe opony samochodowe i elektro-śmieci- 06.05.2024 r.

Odpady wielkogabarytowe- 13.05.2024 r.

 


TRASA II   Miejscowości: Budy Obrębskie, Łosewo, Obręb, Obrębek, Piskornia, Pokrzywnica, Pomocnia, Trzepowo 

Małe opony samochodowe i elektro-śmieci- 07.05.2024 r.

Odpady wielkogabarytowe- 14.05.2024 r.

 


TRASA III  Miejscowości: Dzbanice, Gzowo, Klaski, Mory, Karniewek, Strzyże, Świeszewo, Zaborze 

Małe opony samochodowe i elektro-śmieci- 08.05.2024 r.

Odpady wielkogabarytowe- 15.05.2024 r.

 


TRASA IV  Miejscowości: Dzierżenin, Pogorzelec, Klusek 

Małe opony samochodowe i elektro-śmieci- 09.05.2024 r.

Odpady wielkogabarytowe- 16.05.2024 r.

 


TRASA V  Miejscowości: Budy Ciepielińskie, Budy Pobyłkowskie, Ciepielin, Kępiaste, Murowanka, Pobyłkowo Duże, Pobyłkowo Małe, Wólka Zaleska 

Małe opony samochodowe i elektro-śmieci- 10.05.2024 r.

Odpady wielkogabarytowe- 17.05.2024 r.

 

Odpady wielkogabarytowe – to odpady komunalne powstające w domach, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych kontenerach na śmieci. Do tej grupy odpadów zaliczamy: stoły, szafy, tapczan, łóżka, dywany, materace, pierzyny, rowery, zabawki dużych rozmiarów. 

Elektrośmieci, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to wszelkie popsute, od dawna nieużywane, już niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie np.: lodówki, pralki, suszarki, radia, telewizory golarki, zabawki, komputery, drukarki, odtwarzacze DVD, wiertarki typ.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny MUSI BYĆ KOMPLETNY (np. lodówka nie może być bez agregatu, telewizor musi mieć kineskop oraz elektronikę) i NIE MUSI BYĆ SPRAWNY. 

UWAGA !!!

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą: wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe, worki na śmieci lub kartony z odpadami domowymi. Nie wrzucamy również opon od samochodów ciężarowych lub ciągników.

Przypominamy, że odpady muszą być wystawione do GODZINY 7.00!!

 Reklamacje dotyczące nieodebrania odpadów zgodnie z harmonogramem, prosimy zgłaszać do Urzędu Gminy lub do firmy Błysk-Bis Sp. z o.o.