MAZOWSZE DLA KLIMATU 2022 MONTAŻ NOWYCH LAMP OŚWIETLENIA ULICZNEGO Z WYKORZYSTANIEM OZE NA TERENIE GMINY POKRZYWNICA

25 Listopad 2022 r.
Redaktor: kaminska
MAZOWSZE DLA KLIMATU 2022 MONTAŻ NOWYCH LAMP OŚWIETLENIA ULICZNEGO  Z WYKORZYSTANIEM OZE NA TERENIE GMINY POKRZYWNICA

W dniu 03 listopada 2022 r. firma Petra Energia Sp. z o.o. zakończyła montaż  13 szt. ulicznych lamp solarnych w miejscowościach Łosewo, Koziegłowy, Niestępowo Włościańskie, Obręb, Obrębek, Pokrzywnica, Piskornia i Trzepowo.

Na terenie sołectw   zamontowano solarne lampy oświetlenia ulicznego. Lampy ustawiono przy drogach gminnych oraz skrzyżowaniach dróg. Zamontowane lampy solarne zasilane są energią słoneczną oraz w przypadku 2 lamp dodatkowo wyposażone są w turbinę wiatrową. Wyposażone są w akumulator, dzięki czemu, w przypadku pochmurnej pogody utrzymującej się nawet do 4 dni, będą nadal świecić. Stanowiska oświetleniowe składają się z fundamentu, słupa ocynkowanego stożkowego z zamontowaną jednoramienną lampą solarną, oprawy ze stopu aluminiowego i hartowanego szkła, panela fotowoltaicznego i czujnika zmierzchu    i ruchu. Instalacja ma możliwość sterowania trybów i czasów pracy za pomocą pilota.

Łączna wartość zadania 97.809,60 złotych, w tym 48.904,00 złotych stanowi pomoc finansowa w formie dotacji celowej z budżetu Województwa mazowieckiego na realizację zadań realizowanych w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu – Mazowsze dla klimatu 2022.