Gmina Pokrzywnica kolejny raz w publikacji Microsoftu

6 Maj 2021 r.
Redaktor: rebala
Gmina Pokrzywnica kolejny raz w publikacji Microsoftu

Gmina Pokrzywnica po raz kolejny znalazła się w publikacji dotyczącej prowadzenia zdalnej nauki przez polskie samorządy.

“Cyfrowe narzędzia usprawniają komunikację oraz umożliwiają prowadzenie lekcji na odległość, ale również sprawiają, że edukacja jest atrakcyjniejsza, dostępniejsza, bardziej urozmaicona i lepiej dostosowana do wymogów współczesnego świata. Na naszych oczach polska szkoła przechodzi właśnie cyfrową transformację, którą znacznie przyspieszył nieoczkiwany wybuch pandemii w 2020 roku. Było to niemałe wyzwanie – zarówno pod względem infrastrukturalnym, jak i psychologicznym. Samorządy polskich miast, gmin i województw poradziły sobie z nim w różny sposób i różne były ich drogi do sukcesu. W niniejszej publikacji przedstawiamy doświadczenia piętnastu samorządów, związane z cyfryzacją szkół, a także rozwiązania partnerów wspierające ten proces.”

Link do pełnej treści artykułu https://aka.ms/eduJST 

Grafika publikacji microsoft informująca i liczbie mieszkańców, liczbie szkół oraz liczbie uczniów i nauczycieli z dostępem do office 365

 

Załączniki

studium_przypadku_dobre_praktyki_projektów_edukacyjnych_polskich_samorządów (1)
6196687 MB