XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM W SAMORZĄDOWYM PRZEDSZKOLU W POKRZYWNICY – „CZYTANIE ZBLIŻA”…

XVI Ogólnopolski tydzień czytania dzieciom w Samorządowym Przedszkolu W Pokrzywnicy – „CZYTANIE ZBLIŻA”…

W dniach 4 – 9 czerwca 2017r. po raz pierwszy w Samorządowym Przedszkolu w Pokrzywnicy odbył się „Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom” pod hasłem „Czytanie zbliża”. Jest to największe doroczne święto trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa instytucje i społeczeństwo w całym kraju. Do naszego przedszkola przybyli specjalnie na te okazję zaproszeni goście, którzy z dużym entuzjazmem i radością podzielili się z nami swoimi ulubionymi wierszami, bajkami i baśniami z dzieciństwa.  Imprezę zainaugurowało „Czytanie na trawie”, które odbyło się podczas Festynu Rodzinnego 4 czerwca. W poniedziałek Pani dyrektor Halina Gwiazdowska czytała jako pierwsza książeczkę napisaną na konkurs przez naszego przedszkolaka wraz z mamą. Swoją obecnością zaszczycili nas w tym niezwykłym tygodniu: Pan st. sierż. Paweł Załęski – Dzielnicowy Gminy Pokrzywnica , Pani Grażyna Kłosiewicz – Inspektor ds. Oświaty, Pani Bożena Pieńkos – lekarz rodzinny, Ks. Mirosław Borkowski, Pani Hanna Gajewska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Pani Halina Gryc – Skarbnik Gminy Pokrzywnica, Pan Tadeusz Jakubiak –  Sekretarz Gminy Pokrzywnica, Pan Wiesław Wójcik – przedstawiciel OSP w Pokrzywnicy. Swoja twórczością podzielił się również z nami Pan Janusz Dłużniewski – autor wierszy dla dzieci. Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za rozwijanie miłości do książek naszych podopiecznych!

 Ogromne słowa uznania dedykujemy także wszystkim Dzieciom i Rodzicom, którzy wzięli udział w Przedszkolnym Konkursie pt. „Moja pierwsza książeczka”, który został rozstrzygnięty w piątek podczas Tygodnia Czytania. Gratulujemy!