WYCIECZKA DO WARSZAWY

Dnia 25 maja 2016r. odbyła się wycieczka do Warszawy. Opiekunami były pani Małgorzata Kozłowska, pani Marzena Zdunek, pani Jolanta Gaszczyńska oraz pani Klaudia Pakieła.
Wycieczka do warszawskiego ZOO była kolejną ciekawą przygodą, jaką przeżyli uczniowie klas 0 – IV  PSP im. Doroty Gellner w Pobyłkowie Dużym. Celem wycieczki była obserwacja  i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej i poczucia odpowiedzialności za jakość współistnienia z przyrodą. Wycieczka do ZOO była tez okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. W tym dniu aura sprzyjała uczniom. Podczas spaceru po alejach ZOO spotkaliśmy wiele ciekawych i wspaniałych zwierząt. Dzieci reagowały spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia, do niepewności.|
Następnie wyruszyliśmy do Muzeum Wojska Polskiego, gdzie zostaliśmy podzieleni na dwie mniejsze grupy. Jedna udała się do części poświęconej II Wojnie Światowej, a druga zwiedziła Okres Średniowiecza.
Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym, jak i zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego  dostarczył dzieciom wielu nowych wrażeń i radości. Wycieczka była dla nich wspaniałą lekcją przyrody i historii, przeżytą w ciekawych i atrakcyjnych miejscach.

Galeria zdjęć