Wszyscy bawią się wspaniale jak co roku w karnawale – zabawa choinkowa w Dzierzeninie

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i tańcem. Zabawa choinkowa to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
W dniu 12 stycznia 2018 roku odbyła się choinka szkolna połączona  z balem karnawałowym. Tego dnia w szkole pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider–Mana, Batmana… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na sali podczas pląsów zrobiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Odbył się konkurs na najciekawszy strój karnawałowy. Wyłoniono również króla i królową balu.
W salach lekcyjnych czekał na uczniów, przygotowany przez rodziców, słodki poczęstunek.
Święty Mikołaj również nie zawiódł i przybył z workami pełnymi prezentów. Uczniowie powitali Mikołaja piosenką Majki Jeżowskiej pt. ,,Kochany Panie Mikołaju”. Każde dziecko otrzymało paczkę. Na kolejną wizytę Świętego Mikołaja wszyscy muszą czekać cały rok.
Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a to było głównym celem tego balu.
Z przebiegu imprezy zadowoleni byli nie tylko uczniowie, ale również rodzice i nauczyciele, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników zabawy.