Wizyta wolontariuszy z Fundacji Orange

“Człowiek jest wielki
nie przez to, co posiada,
lecz przez to kim jest;
nie przez to, co ma,
lecz przez to,
czym dzieli się z innymi”.
 Jan Paweł II

O słuszności powyższej sentencji przekonano się 11 i 12 czerwca 2018r. W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie goszczono wyjątkowych i wspaniałych ludzi – Wolontariuszy z Fundacji Orange.

W ramach Projektu Wykłady Bezpieczny Internet uczniowie szkoły uczestniczyli w ciekawych zajęciach, prowadzonych przez ekipę Orange.

Największą atrakcją był jednak plac zabaw, wykonany samodzielnie przez wolontariuszy. Zbudowano od podstaw dużą piaskownicę i drewniane konstrukcje placu zabaw, na których zainstalowano dwie analogowe czarne tablice do malowania kredą oraz zabawki przestrzenne: kółko i krzyżyk, kierownice, koła sterowe, lunety, peryskopy, lornetki i telefony. Na placu zamontowano także zabawki: domek ogrodowy ze stolikiem, kuchnią i akcesoriami, tunel –
– gąsienicę, stoliki z ławeczkami, a boisko przed szkołą wzbogaciło się w bramki i piłkę. Całość wyposażenia jest niezwykle estetyczna i barwna.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że część z tych zabawek była współfinansowana z dobrowolnych składek wolontariuszy.

Dyrektor i Społeczność Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie składają serdeczne podziękowania ludziom o wielkim sercu – Wolontariuszom Fundacji Orange za bezinteresowną pomoc i życzliwość.