WITAJ WIOSNO! – PSP im. Doroty Gellner w Pobyłkowie Dużym

Dnia 21 marca 2017r. w naszej szkole radośnie witaliśmy wiosnę. Zamiast tradycyjnych lekcji odbyły się zajęcia integrujące społeczność szkolną.

Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy seansem filmowym. Następnie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali się do sali gimnastycznej, w której odbyły się konkursy międzyklasowe. Każda klasa wyłoniła po dwóch przedstawicieli, którzy reprezentowali ją podczas rozgrywek. Uczestnicy musieli wykazać się ogólną wiedzą związaną z tematyką dnia, jak również znajomością przysłów dotyczących obecnej pory roku, czyli wiosny. Brali też udział w konkurencjach wymagających zwinności i kreatywności. Choć rywalizacja była zacięta wzbudziła śmiech i radość. Każda klasa pomagała własnej drużynie głośnym dopingiem. Zwycięstwo odniosła drużyna z klasy VI. Wszyscy jednak zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.

Kolejnym punktem obchodów pierwszego dnia wiosny było topienie Marzanny. W związku z tym wyruszyliśmy nad pobliską rzekę Klusówkę, aby na dobre pożegnać zimę, a powitać wiosnę. Po powrocie wszyscy udaliśmy się na boisko szkolne, na którym czekało na nas płonące ognisko. Uczniowie klas IV – VI tradycyjnie rozegrali mecz piłki nożnej.

Nad prawidłowym przebiegiem obchodów powitania wiosny czuwał opiekun Samorządu Uczniowskiego – pani Wiesława Pichor.

Po raz kolejny uczniowie przekonali się, że szkoła to nie tylko praca i dyscyplina, ale również zabawa i prawdziwa przyjemność. Wiedzą już jak pożytecznie i bezpiecznie spędzić ten dzień z nauczycielami nie opuszczając szkolnych murów.