Warsztaty ekologiczne – SPz OI w Dzierżeninie

14 listopada br. w szkole goszczono przedstawicieli Fundacji Gwiazdka, którzy przeprowadzili z uczniami warsztaty dotyczące ekologii. W zabawny sposób uświadomili dzieciakom, jak ważne jest oszczędzanie wody, energii cieplnej, czy elektrycznej. Udając się w podróż statkiem kosmicznym wraz z kolegami i koleżankami ze SP im. Doroty Gellner w Pobyłkowie Dużym, uczniowie zrozumieli, że wszyscy ludzie mają wpływ na środowisko i jego stan.
Warsztaty zakończyły się konkursem wiedzy dotyczącym postaw ekologicznych, w którym zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.
Fundacja Gwiazdka odwiedziła szkołę ponownie 19 listopada. W ramach programu ,,Europejskie Popołudnia” uczniowie wzięli udział w warsztatach na temat Unii Europejskiej. Podczas interaktywnych zajęć dzieci miały okazję zagrać w grę wielkoformatową, sprawdzić banknoty euro przy pomocy testera oraz zagrać w grę komputerową.
Dziękujemy  Fundacji Gwiazdka za pomoc w rozwijaniu wśród naszych uczniów świadomości ekologicznej oraz utrwaleniu wiedzy na temat UE.