W Gminie Pokrzywnica powstaną dwie Otwarte Strefy Aktywności

Gmina Pokrzywnica otrzymała 100 tysięcy złotych dofinansowania w ramach naboru pierwszej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności OSA. W dwóch  miejscowościach zainstalowane zostaną plenerowe siłownie. Jedna w Pokrzywnicy obok Urzędu Gminy w nowo tworzonym kompleksie sportowo-rekreacyjnym, druga przy Szkole Podstawowej w Dzierżeninie.

 

Do Ministerstwa  Sportu i  Turystyki wpłynęło ponad 1400 wniosków. Zaledwie połowa została rozpatrzonych pozytywnie. Na otwartą strefę aktywności składać się będą siłownia zewnętrzna, sprawnościowy plac zabaw, strefa relaksu i gier oraz ogrodzenie terenu i zagospodarowanie zieleni.

Obiekty sportowo-rekreacyjne – Otwarte Strefy Aktywności przewidziane do realizacji  w Pokrzywnicy i Dzierżeninie dedykowane są lokalnej społeczności. Obiekty będą ogólnodostępne, zlokalizowane w centrach wsi, w bliskim sąsiedztwie obiektów użyteczności publicznej, aby przyciągnąć osoby w różnym wieku.