Uroczystość z okazji Dnia Rodziny w SPzOI w Dzierżeninie

,,My rodzinę dobrą mamy, zawsze razem się trzymamy!”

Dnia 1 czerwca 2018 roku w SPzOI w Dzierżeninie odbyła się wielka uroczystość
z okazji Dnia Rodziny. Na zaproszenie dzieci przybyli do szkoły niezwykli goście, dla których uczniowie przygotowali z serca płynące życzenia oraz inscenizacje. Nie zabrakło również własnoręcznie wykonanych prezentów. W związku z tym bardzo dyskretnie zorganizowano warsztaty świecowe, tak aby samodzielnie przygotowane, pachnące świeczki były niespodzianką dla Rodziców. Z wielkim zapałem każdy uczestnik warsztatów dobierał kolorystykę piasków, wybierał ozdoby. Dołożono  do tego ogrom miłości i efekt okazał się znakomity.
Uroczystość zgodnie ze szkolnym ceremoniałem, rozpoczęła się od zabrania głosu przez p.o. dyrektora panią Małgorzatę Szczerba – Kozłowską, która przywitała przybyłych gości.
Nadszedł czas na występy małych artystów, którzy począwszy od maluchów po starszaki dali z siebie wszystko. Pełni zaangażowania recytowali wiersze i śpiewali piosenki, wyrażając w ten sposób uczucia przywiązania, miłości, szacunku i wdzięczności za trud wychowania. nie zabrakło piosenek o tematyce rodzinnej. Podczas montaży słowno – muzycznych, adresowanych do rodziców, na twarzach mam i tatusiów dało się zauważyć uśmiech, a czasem nawet łzy wzruszenia. Na zakończenie występu dzieci wręczyły przybyłym rodzicom osobiście przygotowane upominki z życzeniami.
Po części oficjalnej nastąpił słodki poczęstunek. Wspólna zabawa i konkursy to kolejne atrakcje obchodów Dnia Rodziny szkole. Były szalone tańce na coraz mniejszych gazetach, skoki w worku i inne ciekawe konkursy. Uroczystość przebiegała w miłej i ciepłej atmosferze.