TYM, CO POLEGLI PSP IM. DOROTY GELLNER W POBYŁKOWIE DUŻYM

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
W czwartek 10 listopada 2016 r. zebraliśmy się wszyscy, uroczyście ubrani w stroje galowe, aby uczcić Święto Niepodległości. Akademię rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie obejrzeliśmy montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów klas IV – VI pod kierunkiem pani Wiesławy Pichor, który przybliżył wszystkim tamte, jakże ważne w historii naszego kraju, wydarzenia. Z towarzyszeniem podkładu muzycznego mogliśmy usłyszeć takie utwory, jak: ,,Wojenko, wojenko”, ,,Szara piechota” i kilka innych. Wszyscy w skupieniu wysłuchali części artystycznej, po której zabrała głos pani dyrektor Teresa Makowska. Podziękowała uczniom i opiekunowi oraz uświadomiła jak ważny jest patriotyzm w życiu każdego Polaka. Podkreśliła jednocześnie, że to współcześni Polacy są odpowiedzialni za niepodległą Polskę.
Choć przez chwilę mogliśmy poczuć atmosferę czasów, kiedy to nasi rodacy z uporem  i determinacją walczyli o wolność Polski, poświęcając życie, abyśmy dziś żyli w wolnym i niepodległym kraju.

Galeria zdjęć