Telewizja od kuchni – wycieczka do TVP – PSP im. Doroty Gellner w Pobyłkowie Dużym

            Dnia 10 kwietnia 2017 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Uczestniczyło w niej 45 uczniów. Istotnym punktem programu  była wizyta w Telewizji TVP oraz poznanie jej pracy ,,od kuchni”. Dodatkową atrakcją w tym dniu było również zwiedzanie największego portu lotniczego w Polsce – Lotniska Chopina. Od jego zwiedzania rozpoczęliśmy nasz pobyt w Warszawie. Uroczy przewodnik pan Bartek, oprowadził uczniów po terenie lotniska. Zobaczyliśmy halę przylotów. Weszliśmy również na taras widokowy, z którego uczniowie mieli widok na zaparkowane w oddali samoloty. Mieli też okazję zobaczyć startujące i podchodzące do lądowania samoloty pasażerskie.

Następnie udaliśmy się do siedziby TVP przy ulicy Woronicza. Pan przewodnik oprowadził nas po studiach telewizyjnych TVP oraz zapoznał uczniów z kulisami pracy nad najciekawszymi programami telewizyjnymi. Zwiedziliśmy pomieszczenie studyjne, w którym montuje się dźwięk, obraz i światło. Obejrzeliśmy największe studio Telewizji Polskiej, w którym realizuje się programy rozrywkowe. Na koniec udaliśmy się do nowego gmachu, w którym znajduje się muzeum TVP, a w nim między innymi najstarsze kamery telewizyjne, pierwsze scenografie, itp.

Oprócz atrakcji dla ducha było też coś dla ciała. Dzieci z apetytem zjadły posiłek w restauracji McDonald’s. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni nowych wrażeń, szczęśliwie wróciliśmy do domów.

Opiekunami wycieczki były: p. Wiesława Pichor, p. Ewa Kamińska, p. Joanna Pielach oraz p. Klaudia Pakieła. Pomocą służył także  przewodnik pan Bratek.

Uczniowie wraz z opiekunami dziękują Biuru Turystycznemu ,,IRYS” w Ciechanowie za ciekawy program wyjazdu oraz opiekę nad grupą przewodnika – pana Bartka.