Święto Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Tradycją Samorządowego Przedszkola w Pokrzywnicy stało się, iż ten dzień świętujemy wspólnie z dziećmi z pozostałych oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy. Z tej okazji mogliśmy gościć dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie z wychowawczynią p. Sylwią Kruszewską oraz p. Dyrektor Małgorzatą Szczerba-Kozłowską, dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Gzowie z wychowawczynią p. Małgorzatą Cichocką oraz p. Dyrektor Jadwigą Modzelewską, dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Doroty Gellner w Pobyłkowie Dużym z wychowawczynią p. Jolantą Gaszczyńską oraz p. Dyrektor Joanną Pielach.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich dzieci oraz Misi, które z nimi przyjechały. Prowadzące przedstawiły historię święta Pluszowego Misia. Następnie przedszkolaki wzięły udział w konkursach, dotyczących głównego bohatera uroczystości. Dzieci z grupy 6-latków  przygotowały dla solenizanta niespodziankę – specjalny prezent urodzinowy. Starszaki zaprezentowały spektakl teatralny pt. „Jaś i Małgosia”. Jak przystało na przyjęcie urodzinowe, Pluszowy Miś zaprosił swoich Gości na pyszny  tort. Po wspólnej zabawie dzieci wraz z wychowawczyniami udały się do sal na poczęstunek.

Ten dzień był wyjątkowy, ponieważ nie tylko mogliśmy świętować urodziny przyjaciela, ale mieliśmy również możliwość bardzo miło spędzić czas w towarzystwie zaproszonych Gości.