ŚWIATECZNA PAKA DLA PSIAKA

W grudniu w naszym gimnazjum odbyła się zbiórka karmy i akcesoriów dla zwierząt w ramach akcji Świąteczna Paka Dla Psiaka ogłoszonej przez pracowników i wolontariuszy Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pawłowie koło Ciechanowa. Zbiórka odbywała się pod kierunkiem p. Małgorzaty Jaworskiej i p. Doroty Kamer-Piekutowskiej. W celu otwarcia naszych serc na krzywdę bezdomnych zwierząt p. Iwona Pieńkos przygotowała prezentację multimedialną ukazującą warunki bytowe zwierząt.
W akcję zaangażowały się również sąsiednie szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Gzowie, Publiczna Szkoła Podstawowa im Doroty Gellner
w Pobyłkowie Dużym, Szkoła Podstawowa im. Witolda Machnowskiego w Nowym Niestępowie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Pokrzywnicy. Dzięki zaangażowaniu tak dużej grupie ludzi dobrej woli udało się zebrać: 120 kg karmy, 23 kg ryżu, 35 kg makaronu, koce, miski, zgrzebła, zabawki dla szczeniąt.
    Po zakończeniu zbiórki 21 grudnia 2015 r. około godziny 10.00 wyjechaliśmy do pawłowskiego schroniska dla zwierząt w celu przekazania zebranych darów.
Gdy dotarliśmy na miejsce wszyscy od razu posmutnieli na widok tych biednych zwierząt. Wszystkie psy, gdy nas zobaczyły, zaczęły strasznie szczekać. Kiedy już przekazaliśmy karmę, wolontariuszka opowiedziała nam kilka historii o psach z tego schroniska. Okazało się, że większość psów została tu po prostu podrzucona. Duża część, znalazła już dla siebie domy.
Następnie spacerowaliśmy po terenie schroniska. Niektóre psy, chciały się z nami bawić (jedne podawały łapy, inne skakały na siatkę wesoło merdając ogonem), ale niestety nie pozwolono nam ich dotykać. Zrobiliśmy sobie mnóstwo zdjęć z psami.
W schronisku byliśmy niestety tylko przez nie całą godzinę, ponieważ pogoda nam nie pozwoliła zostać dłużej.
Pracownicy schroniska byli bardzo zadowoleni, że przyjechaliśmy i pomogliśmy tym biednym czworonogom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

Galeria zdjęć