SPOTKANIE Z POLICJANTEM W PSP IM. DOROTY GELLNER W POBYŁKOWIE DUŻYM

 

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną
z bezpieczeństwem dzieci. W ramach edukacji w tym kierunku 21 października 2016r. uczniowie klas II – III uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku – st.asp. Pawłem Popielarskim – dzielnicowym Gminy Winnica oraz st.sierż. Mileną Kopczyńską – Rzecznikiem Prasowym KPP w Pułtusku.  Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły,
o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę oraz prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasi Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.
W nagrodę za aktywny udział uczniowie otrzymali elementy odblaskowe. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Galeria zdjęć