Spotkanie opłatkowe w Szkole Podstawowej Doroty Gellner w Pobyłkowie Dużym

    Biel śniegu, jasność gwiazd i cisza grudniowego wieczoru towarzyszyły nam podczas spotkania opłatkowego w naszej szkole. 

   Tak jak w ubiegłych latach rozpoczęło się ono od powitania przybyłych gości przez panią dyrektor Joannę Pielach.  Swoją obecnością zaszczycili nas: Adam Dariusz Rachuba- Wójt Gminy w Pokrzywnicy, Tadeusz Jakubiak- sekretarz Urzędu Gminy w Pokrzywnicy, Grażyna Kłosiewicz- inspektor ds. Oświaty w Pokrzywnicy, Anna Bońkowska- wiceprzewodnicząca  Rady Gminy, Wiesława Gronczewska- przewodnicząca Komisji Oświatowej, ksiądz Krzysztof Biernat, Janusz Kryśkiewicz z małżonką prezes OSP  w Pobyłkowie Dużym, radny i sołtys wsi Kępiaste Zenon Wiadrowski wraz z małżonką, Janusz Jeleń, p. Barbara Sumiła, sołtysi wsi z naszego obwodu, panie Barbara Przybyszewska i Ewa Kamińska emerytowane nauczycielki naszej szkoły oraz uczniowie, rodzice i nauczyciele.
    Po oficjalnym powitaniu pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia a  szczególne imieninowe życzenia wspólnie z uczniami p. Adamowi Dariuszowi Rachubie.

   Kolejnym etapem spotkania było dzielenie się opłatkiem. Następnie rozpoczęła się kolacja przygotowana z dużym udziałem rodziców oraz rozpoczęła się część artystyczna nawiązująca tematycznie do 100-lecia odzyskania niepodległości oraz tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Przygotowali ją uczniowie klas starszych  wspólnie z nauczycielami.

       Opłatkowe spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze.