Przedszkole Samorządowe w Pokrzywnicy

SONY DSC

Na mocy Uchwały Nr XIII/97/2016 Rady Gminy Pokrzywnica z dnia 29 marca 2016 r. w sprawie założenia Samorządowego Przedszkola w Pokrzywnicy zostało utworzone Samorządowe Przedszkole w Pokrzywnicy, które funkcjonuje od września br.
Przedszkole zlokalizowane jest w budynku byłej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy.
W celu dostosowania tego budynku do wymogów obowiązujących dla przedszkoli niezbędne było wykonanie prac adaptacyjnych. Prace te polegały m. in. powiększeniu istniejących pomieszczeń lekcyjnych i urządzeniu przy nich węzłów sanitarnych (łazienek). Powstały w ten sposób cztery przestronne, kolorowe sale dydaktyczno – zabawowe. Urządzono  również dwa odrębne pomieszczenia do przyjmowania i rozdziału posiłków dla dzieci. W obszernym korytarzu wydzielono miejsca na szatnie. Personel przedszkola ma do dyspozycji pomieszczenie socjalne oraz pomieszczenie porządkowe i WC. Jest również sekretariat i gabinet dyrektora oraz duża sala przeznaczona na spotkania z rodzicami. Obok budynku znajduje się plac zabaw, który wymaga dalszej rozbudowy i dostosowania dla większej liczby dzieci. Cały teren przedszkola jest zamknięty i monitorowany. Wszelkie prace adaptacyjne zostały wykonane przez firmę P.H.U. PREMIUM zs. w Ojrzeniu.
Zakupiono również nowe wyposażenie dla przedszkola: zestawy kolorowych regałów, półki łazienkowe,  zestawy naczyń do kuchni, stoliki, krzesełka, łóżeczka, aplikacje na ściany, hamaki, tablice magnetyczne i korkowe, gąsiennice spacerowe, zestawy sportowe (pachołki, obręcze, mostki, drążki, piłki), obrazki i plakaty edukacyjne na ściany, materiały plastyczne, zabawki motoryczne i sensoryczne, pluszaki, książki, pomoce dydaktyczne, gry, puzzle, układanki oraz sprzęt RTV/AGD. Dostawcą wyposażenia była firma Nowa Szkoła z Łodzi.
Dyrektorem Samorządowego Przedszkola w Pokrzywnicy jest Pani Halina Gwiazdowska. W bieżącym roku szkolnym do przedszkola uczęszcza 96 dzieci w czterech grupach wiekowych.
Uroczyste otwarcie przedszkola miało miejsce w  dniu 2 września 2016 r., podczas którego nastąpiło przecięcie wstęgi i poświęcenie budynku oraz nowo zakupionego samochodu marki FIAT Doblo Cargo Maxi SX przeznaczonego do transportu posiłków przygotowywanych przez stołówkę Gimnazjum w Dzierżeninie dla potrzeb dożywania uczniów we wszystkich gminnych placówkach oświatowych. Następnie odbyło się zwiedzanie przedszkola.  Kolorowe wnętrza z zaciekawieniem oglądali rodzice i ich pociechy oraz zaproszeni goście.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.