POŻEGNANIE ZE SZKOŁĄ I DYREKTOREM w PSP im. Doroty Gellner w Pobyłkowie Dużym

W dniu 23 czerwca 2017 roku spotkaliśmy się w szkole na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2016/2017. W tym dniu uroczystość rozdania świadectw była połączona z zakończeniem pracy zawodowej pani dyrektor Teresy Makowskiej oraz przechodzącego na emeryturę nauczyciela – panią Ewę Kamińską.

            Uroczystość rozpoczęła się od przywitania zaproszonych gości, pracowników szkoły oraz uczniów. Pani dyrektor podziękowała wszystkim za całoroczną pracę. Wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i stuprocentową frekwencję oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Uczniom wręczono również dyplomy i nagrody za osiągnięcia sportowe. Prymusem szkoły w tym roku została Oliwia Pielach ze średnią stopni 5,55. Swoje nagrody wręczył również Wójt Gminy Pokrzywnica obecny na uroczystości. Otrzymali je:

  • klasa IV:

Karol Milewski – śr. stopni 5,09 – zachowanie wzorowe
Kamila Pielach – śr. stopni 5,0 – zachowanie wzorowe
Anita Kozłowska – śr. stopni 5,0 – zachowanie wzorowe
Kamila Kamińska – śr. stopni 5,0 – zachowanie wzorowe

  • klasa V:

Oliwia Pielach – śr. stopni 5,55 – zachowanie wzorowe
Rafał Pac – śr. stopni 5,09 – zachowanie wzorowe

  • klasa VI:

Rafał Kryśkiewicz – śr. stopni 5,18 – zachowanie wzorowe
Zuzanna Bońkowska – śr. stopni 5,09 – zachowanie wzorowe
Adam Głowacki – śr. stopni 5,0 – zachowanie wzorowe

Kolejnym, smutnym punktem uroczystości był moment pożegnania z cieszącą się dużym zaufaniem i szacunkiem wśród uczniów i rodziców panią dyrektor Teresą Makowską. Pan Adam Dariusz Rachuba – Wójt Gminy Pokrzywnica z panią Grażyną Kłosiewicz – Inspektor ds. Oświaty jako pierwsi pożegnali odchodzącą na emeryturę panią Teresę Makowską, która pełniła funkcję dyrektora w naszej szkole przez 17 lat. Specjalne podziękowania na ręce ustępującego dyrektora złożyli nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy wyrazili ogromną wdzięczność, bo zawsze, nawet w trudnych chwilach, pani dyrektor służyła pomocą i dzieliła się swoim doświadczeniem. Praca przy jej boku była zaszczytem i wyróżnieniem, gdyż wszyscy wiedzieli, że mogą liczyć na mądrą, wyważoną radę, wsparcie i pomoc. ,,Dziękujemy za każde słowo, życiową mądrość i otwarte serce”. Do życzeń przyłączyli się również rodzice i uczniowie, którzy wyrazili ogromną wdzięczność i podziękowanie za wszystkie lata pracy dyrektora, za poświęcenie, za serce i za miłość jaką pani Teresa Makowska wniosła do naszej szkoły.
Zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie równie ciepło pożegnali nauczyciela – panią Ewę Kamińską, która przepracowała 36 lat jako nauczycielka, w tym 34 lata w szkole w Pobyłkowie Dużym. Wdzięczni uczniowie i rodzice oraz koleżanki z pracy podziękowali pani Ewie za lata poświęcenia, zawody i wyjazdy sportowe, ciekawe lekcje plastyki i muzyki oraz współpracę, jako wychowawca wielu klas.
Po części oficjalnej, uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Ewy Kamińskiej zaprezentowali część artystyczną pt. ,,Żegnaj szkoło”. W montażu słowno – muzycznym nie zabrakło humorystycznego spojrzenia na wakacje.
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy samych słonecznych dni, bajkowych przygód oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Społeczność szkolna
PSP im. Doroty Gellner
w Pobyłkowie Dużym