Pożegnanie przedszkolaków w Samorządowym Przedszkolu w Pokrzywnicy

„Pora już przedszkole kończyć nam,
odejść stąd, skąd wspomnień tyle jest.
Za te chwilę ulotne jak wiatr,
wdzięczność swoją wyrazić chcemy dziś.”

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że życie składa się z powitań i pożegnań, i to właśnie na pożegnanie nadszedł czas. 21.06.2018r. 6-latki i dwoje 5-latków, które idą do innych oddziałów przedszkolnych, żegnało się z murami Samorządowego Przedszkola w Pokrzywnicy. W tej wyjątkowej chwili, dzieciom towarzyszyli zaproszeni goście:

  • Wójt Gminy Pokrzywnica – pan Adam Dariusz Rachuba,
  • Proboszcz parafii Pokrzywnica – ksiądz Mirosław Borkowski,
  • Sekretarz gminy – pan Tadeusz Jakubiak,
  • Skarbnik gminy – pani Halina Gryc,
  • Przewodniczący Rady Gminy – pan Krzysztof Lubelski,
  • Inspektor ds. oświaty, kultury, sportu i zdrowia – pani Grażyna Kłosiewicz,
  • Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – pani Hanna Gajewska,
  • Przewodniczący Rady Rodziców – pan Łukasz Rakocki,
  • Przedstawiciel lokalnej prasy – pan Leszek Malinowski.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Halina Gwiazdowska, która przywitała przybyłych gości, a następnie oddała głos absolwentom, którzy postanowili słowem i piosenką pożegnać się oraz podziękować za wspólne lata. Dzieci,  swój spektakl artystyczny rozpoczęli polonezem a-mol Michała Kleofasa Ogińskiego „Pożegnanie ojczyzny”. Przedszkolaki z żalem żegnały się z młodszymi koleżankami i kolegami, śpiewając „Mój kolega z przedszkola, miło było Cię znać, ale żegnać się czas, Koleżanką z przedszkola, smutno trochę mi jest, że nie zobaczę Cię, jak co dzień”. Absolwenci, w tym wyjątkowym dniu, dziękowali również swoim rodzicom: za miłość, za dar życia, za poczucie bezpieczeństwa, za gotowość słuchania, za wypowiadane czasem stanowcze „nie”, za kochające serce, ale również za to, że przyprowadzili ich do przedszkola. Dzieci gromkim chórem odśpiewały „Mamo, mamo, mamo, Tato, tato, tato, moje życie mam dzięki Wam”. Nie jednemu rodzicowi zakręciła się łezka w oku. 6-latki podziękowały również swojej wychowawczyni – pani Magdalenie Pieńkos, śpiewając „Pani Magdo, do widzenia, mamy piękne stąd wspomnienia. Wspólna droga się urywa, coś się kończy, a coś się zaczyna”. Nie mogło się również nie obyć bez podziękowań dla Pani Dyrektor. Dzieci słowami piosenki próbowały wyrazić swoją wdzięczność, śpiewając „Pani Dyrektor dzisiaj Ci dziękujemy za lepszy start, wysiłek Twój i wiarę w nas. Już czas, przedszkole to dzisiaj opuścić. Żegnamy Cię, żegnamy Cię”. Gdy wybrzmiały ostatnie nuty, Karolinka i Kacperek wręczyli Pani Halinie statuetkę „Najlepszej Pani Dyrektor”.

Po uroczystości ponownie głos zabrała Pani Dyrektor, która wypowiedziała słowa, które na zawsze powinny zapaść w serca absolwentów przedszkola i ich rodziców: „Drodzy rodzice gratuluję wam tak wspaniałych dzieci. Składam wszystkim rodzicom serdeczne podziękowanie za  pomoc, wsparcie i życzliwość, jaką okazywaliście mi i  wszystkim nauczycielom. Życzę w imieniu własnym i Rady Pedagogicznej wiele radości i pociechy z dzieci. Kochajcie swoje dzieci miłością bezwarunkową i bądźcie zawsze z nich dumni”.