PG Dzierżenin – zumba, sport, dzień życzliwości

Zumba
Już od roku w naszym gimnazjum z powodzeniem realizujemy program edukacyjny Trzymaj formę! W związku z tym podejmujemy szereg działań mających na celu mobilizowanie młodzieży do prowadzenia zdrowego stylu życia. 17 listopada br. zaprosiliśmy Ewelinę Szemplińską – naszą absolwentkę, która obecnie jest instruktorką zumby.
Było niesamowicie. Fajna energia i mnóstwo przedniej zabawy. Rozgrzaliśmy listopadowy poniedziałek! Spaliliśmy tysiące kalorii! Zamknęliśmy codzienność za drzwiami! A to wszystko za sprawą zumby czyli fitnessowego szaleństwa zainspirowanego latynoskimi rytmami. Pozytywny nastrój udzielał się każdemu bez wyjątku. Niektórzy nie dowierzali, że zumba potrafi wywoływać takie emocje. Zawdzięczamy to przede wszystkim wspaniałej prowadzącej. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze mnóstwo mocnych taneczno – fitnessowych wrażeń.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień
24 listopada 2014 r. w naszym gimnazjum obchodziliśmy dzień uśmiechu, dobrych uczynków i pozytywnych emocji, czyli Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to piękne święto ustanowione po to, by wszystkim choć raz na dwanaście miesięcy było miło.
Pod kierunkiem pani Doroty Kamer-Piekutowskiej i pani Ewy Rawy został przygotowany apel okolicznościowy. Samorząd Uczniowski przygotował i przeprowadził konkurs między klasowy Plakat Życzliwości oraz plebiscyt Najbardziej Życzliwa Osoba w Klasie.
Zostały też przygotowanie dla wszystkich pracowników szkoły i uczniów plakietki z pozytywnymi cechami charakteru oraz gazetka okolicznościowa. Pamiętajmy, że Dzień Życzliwości trwa cały rok, a pozytywna energia, ciepły uśmiech czy dobre słowo wrócą do nas ze zdwojoną mocą.
Cóż, dzień zaliczamy do bardzo udanych… Po akcji zostały dobre wspomnienia i nadzieja, że na życzliwość innych będziemy mogli liczyć nie tylko od święta.

MISTRZOSTWA GIMNAZJUM W PIŁCE NOŻNEJ
W dniu 27.11.2014 roku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa szkoły w halowej piłce nożnej chłopców i dziewcząt.
Rywalizacje pierwsze rozpoczęły dziewczęta, o miano najlepszej drużyny walczyły 4 klasy. Klasa Ib, klasa II b, klasa III b i klasa III a. Dziewczęta rozgrywały mecze w systemie każdy z każdym. Dziewczęta pokazały piękną walkę zgodnie z zasadami fair play. Poziom był wyrównany. Najlepszą drużyna okazała się reprezentacja klasy I b.
Dziewczęta pomimo różnicy wieku walczyły jak równy z równym z koleżankami z klas II czy III . Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
1. Klasa I B 2. Klasa III A 3. Klasa III B 4. Klasa II B
W grupie chłopców wystąpiły reprezentacje wszystkich klas łącznie 6 zespołów. Tak jak dziewczęta chłopcy grali systemem każdy z każdym. Od początku faworytami byli ubiegłoroczni Mistrzowie Szkoły – klasa III A . To ich reprezentacja reprezentowała szkołę na mistrzostwach powiatu zajmując po pięknej walce 2 miejsce. Poziom gry był wysoki, każdy zespół wkładał wiele sił w każde spotkanie , by jego zespół zajął jak najwyższe miejsce. Po rozegraniu wszystkich meczy , bez złudzeń okazało się, że i w tym roku klasa III A prezentuje najwyższy poziom piłkarski strzelając 34 bramki , nie tracąc przy tym ani jednej. Drugie miejsce wywalczyła klasa II A, trzecie klasa III B, czwarte miejsce ku nie zadowoleniu zawodników tego zespołu zajęła klasa II B, piąte miejsce zajęła klasa I A, a szóste miejsce klasa I B. wszyscy zawodnicy grali zgodnie z zasadami fair play, turniej był bezpieczny , nikt nie doznał kontuzji. Wszystkie mecze przebiegały prawidłowo. Nad prawidłowym przebiegiem meczy czuwali sędziowie Emil Iwiński , Dariusz Jóźwik oraz sędzia techniczny Weronika Cukrowska- uczennica kl.IIIB

Galeria zdjęć