PG Dzierżenin – wycieczka Warszawa 2.12.2014 r.

W dniu 02.12.2014r. uczniowie klas trzecich Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Warszawy, której celem było zwiedzenie obiektów Politechniki Warszawskiej. Organizatorem wyjazdu była p. Ewa Kilijańczyk, a opiekę nad gimnazjalistami sprawowała wspólnie z p. Małgorzatą Szczerbą-Kozłowską.
Pierwszym punktem programu było poznanie Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych. Wydział ten mieści się w bardzo nowoczesnym budynku (otwartym w 2012r.). Zostaliśmy zaproszeni na prezentację, podczas której, trzech sympatycznych pracowników dydaktycznych opowiedziało nam o najważniejszych i najciekawszych sprawach dotyczących wydziału. Oczywiście zachęcali do studiowania w przyszłości na tej najlepszej w Polsce uczelni technicznej. Potem obejrzeliśmy dwa krótkie filmy, które w sposób humorystyczny przybliżały zagadnienia matematyczne.
Kolejnym punktem programu było zwiedzenie Muzeum PW, w którym pracownik akademicki zapoznał nas z historią powstania Politechniki Warszawskiej oraz ze zbiorami tam znajdującymi się.
Ostatnim etapem naszej wycieczki była wizyta w Bibliotece Głównej, która mieści się w imponującym Gmachu Głównym PW. Pani bibliotekarka zapoznała uczniów ze sposobami wypożyczania książek oraz korzystania ze zbiorów czytelni. Gimnazjaliści mogli poczuć się prawdziwymi studentami.
Wycieczka była interesująca, zachęciła do systematycznej nauki matematyki, aby w niedalekiej przyszłości móc studiować na tej renomowanej uczelni.

Galeria zdjęć