PG Dzierżenin – Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 15 października 2014 roku w Publicznym Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta akademia. W uroczystości uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz zaproszeni goście.

Na początek uczennice prowadzące uroczystość przedstawiły najnowsze i najświeższe wiadomości pochodzące z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje zdolności aktorskie – w humorystyczny sposób przedstawili scenkę lekcyjną oraz spektakl społeczno – obyczajowy pt. „Chory belfer” – obrazujący ciężką pracę nauczycieli. Punktem kulminacyjnym całej uroczystości był taneczny popis uczniów – w rytm najsłynniejszych przebojów zmiksowanych z baletem „Jezioro łabędzie”. Występ taneczny wzbudził ogromny podziw i uznanie publiczności, podobnie jak specjalnie przygotowane na tę okoliczność stroje dla naszych mistrzów parkietu.

Na koniec, jeszcze raz głos zabrały prezenterki – wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły złożyły najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za ich trud i ciężką pracę. Samorząd Uczniowski w imieniu całej społeczności uczniowskiej wręczył  wszystkim pracownikom szkoły kwiaty, pamiątkowe laurki i słodycze.

Organizatorami uroczystości była pani Anna Brach i pani Małgorzata Szczerba – Kozłowska, a oprawą muzyczną zajęła się pani Iwona Pieńkos.

Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.

 

Galeria zdjęć