PG Dzierżenin – 11 listopada

Ojczyzno ma …

Słowa tej pieśnizawsze poruszały serca Polaków. Śpiewane żarliwie, z wielką miłością głęboko zapadały w najwrażliwsze zakątki duszy. Podobnie było i tym razem. 9 listopada 2014r.   w kościele parafialnym w Dzierżeninie młodzież Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierzeninie powitała uczestników mszy świętej, która odbyła się o godz.9.00.

Jak każdego roku ogromną życzliwością otoczył wszystkich gimnazjalistów ks. kan. Kazimierz Kozicki, a  p.dyrektor Lidia Świętochowska wielkim wsparciem tak podczas przygotowań, jak i samej uroczystości.

„Dzięki patriotycznym sercom naszych pradziadków
najcenniejsze wartości zostały uratowane…”

Słuchając słów wypowiedzianych przez  Aleksandrę Ołtun z kl.IIIb, patrząc na młodzież stojącą dumnie, zamyśloną i wsłuchaną w dźwięki „Roty”, „Warszawianki 1831r.”, „Marsza Pierwszej Brygady”, „Piechoty”  widzieliśmy, jak pięknie przeszłość połączyła się z teraźniejszością. Niezwykła opowieść z historią Polski przedstawioną w niebywale sugestywny sposób  wszystkim zebranym uzmysłowiła, jak bardzo ważna  dla wszystkich  jest Ojczyzna. Jednocześnie wlała ona  w serca wszystkich zgromadzonych ciepło i radość. Wsłuchiwaliśmy się w melodie przepełnione delikatnością. Z ogromnym wzruszeniem widocznym na twarzach  chłonęliśmy słowo po słowie.

„Jedna jest Polska, jak jeden Bóg na niebie wszystkie me siły składam Jej w ofierze, na całe życie…”

Wielką moc ma w sobie wiara i miłość, a tej niezbrakło podczas listopadowego spotkania. Wiary  w wartości i ludzi. Miłości do Polski. Z dumą nauczyciele wspierajacy przygotowania koncertu  patrzyli na  swoich podopiecznych. Dzisiaj w tych kilku ciepłych słowach dziękują Im za wielką pracę i dostarczone emocje. Wszystkim, którzy tego dnia byli z nami zasyłamy słowa podziękowania za ciepłe przyjęcie i tę niezwykła atmosferę, która  gości każdego roku wśród zgromadzonych.  Mamy nadzieję, iż przyszły rok pozwoli nam wspólnie po raz kolejny przeżyć równie  niezapomniane chwile.

Galeria zdjęć