Ostrzeżenie

PROGNOZA POGODY DLA POLSKI
Ważna od 02-08-2017, godz. 7:00 do 02-08-2017, godz. 19:00

UWAGA !!! W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIE GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH.

Na wschodzie Polski prognozowane są burze z silnym i porywistym wiatrem oraz intensywnymi opadami deszczu. Dodatkowo prognozowane są tam upały z temperaturą maksymalną do 30°C/37°C.

SYTUACJA SYNOPTYCZNA:
W środę dalszy ciąg dynamicznej pogody. Niż będzie odsuwał się dalej na północny-wschód. Jego centrum znajdzie się w rejonie Zatoki Botnickiej i południa Finlandii. Związany z nim chłodnym front atmosferyczny będzie przemieszczał się przez terytorium Polski od centrum po wschód. Burze frontowe pojawią się na wschodzie i południu kraju. Popołudniu, od południowego-zachodu zaznaczy się wpływ słabego ośrodka wysokiego ciśnienia , który będzie „wypychać” front poza obszar naszego kraju. Przed frontem nadal napływać będzie zwrotnikowa masa powietrza, z kolei za nim będzie już to masa powietrza polarno-morskiego.

SZCZEGÓŁY PROGNOZY NA DZIEŃ:
W ciągu dnia zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu i wschodzie prognozowane są pod wieczór słabe, przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura powietrza wyniesie maksymalnie od około 21°C/26°C na północ od linii Jelenia Góra – Ełk do 27°C/33°C na południe od niej. Na południowym-wschodzie kraju, lokalnie temperatura wzrośnie do 34°C/37°C. Wiatr słaby z przewagą północno-zachodniego. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie