Ostatkowa Noc Przyjaźni w Gzowie

W ramach działań profilaktycznych uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Gzowie mieli okazję uczestniczyć  w „Ostatkowej Nocy Przyjaźni” 9 – 10  lutego 2018 roku. Uczniowie klas III –VII chętnie współdziałali i żywo angażowali się w zajęcia warsztatowe, jak również chętnie uczestniczyli w zabawie.

Podczas wyjątkowej nocy uczniowie wzięli udział w zajęciach integracyjno- wzmacniających.  Tego wieczoru każdy mógł liczyć na pomoc i wyrozumiałość, mógł doświadczyć zabawy w grupie. Nie było takich osób, które czułyby się samotne – wszyscy bawili się i działali razem – jak jedna wielka rodzina.

Później odbyły się warsztaty kulinarne, każdy z uczniów miał możliwość sprawdzić czy umie tworzyć wymyślne i zdrowe kanapki, z różnych produktów. Na deser kochane mamy zrobiły najpyszniejsze naleśniki z serem, były również zdrowe soki i owoce pełne witamin.

W ramach działań profilaktycznych uczniowie obejrzeli projekcję filmu „Podaj dalej” przekazujące ważne, ponadczasowe treści pełne życzliwych relacji społecznych.

W sobotni poranek po śniadaniu uczniowie wzięli udział w spotkaniu z Panią Pauliną Ambroziak psycholog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Pani poprowadziła zajęcia wzmacniające poczucie własnej wartości oraz zaprezentowała ciekawe sposoby gospodarowania wolnym czasem – jako alternatywę na zatratę życia w używkach. Pani Ambroziak  poprowadziła warsztaty, które jednocześnie likwidowały stres oraz przedstawiła sposoby radzenia sobie w sytuacjach stresogennych. Wspólnie spędzony czas był wykorzystany bardzo dobrze. Cele zostały w pełni osiągnięte. Największą nagrodą dla niewyspanych opiekunów były uśmiechnięte i radosne buzie swoich uczniów, którzy szczęśliwi wracali do domów.

Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu serdecznie dziękujemy.