Oj, działo się działo w naszym Dzierżeninie !!!!!!

Aż trudno uwierzyć,że już listopad. Tak szybko mija czas w naszej szkole. Dzieje się tak dużo fajnych rzeczy:) Powspominajmy przez chwilę październik, gdyż już w zanadrzu wieści listopadowe.
Październik rozpoczęliśmy spotkaniem z przyrodą w Nadleśnictwoie Pułtusk. To była fajna wyprawa. Zapoznaliśmy się  tutaj  z niezwykłym światem, jakim jest las.  P. leśniczy Błażej oprowadził nas po ścieżce edukacyjnej. Dużo się nauczyliśmy. Pan powiedział nam, jak rozpoznawać drzewa i krzewy po liściach oraz różne gatunki ptaków. Poznaliśmy wiele ciekawostek. Już wiemy, że najstarszym drzewem   w Polsce nie jest dąb Bartek, ale cis święto- krzyski. Na terenie nadleśnictwa oglądaliśmy też budki lęgowe. Wycieczka bardzo nam się podobała.  Z przyjemnością wrócimy tu wiosną. To było naprawdę fajne spotkanie, a my „leśne” zajęcia kontynuowaliśmy w szkole, gdyż przywieźliśmy mnóstwo skarbów. Dzięki nim utrwaliliśmy wiedzę o gatunkach drzew oraz przygotowaliśmy klasowy zielnik. Zainspirowani spotkaniem zaczarowaliśmy także nasza klasę w jesienną krainę.

Sekcja dziennikarska klasy III
Dawid Olszewski
Dawid i Oskar Rozbiccy

Panie z naszej szkoły w październiku zorganizowały wycieczkę do Warszawy. Z niecierpliwością czekałam na ten wyjazd, dlatego droga do stolicy trwała dla mnie całą wieczność. Zwiedzanie zaczęliśmy od Stadionu Narodowego. Pan przewodnik zademonstrował nam, jak wygląda wejście piłkarzy na boisko.
Następnie był Park Trampolin. Ta część wycieczki sprawiła nam wiele radości. Skakaliśmy, cieszyliśmy się i głośno śmieliśmy. Chętnie zostalibyśmy tam dłużej, jednak musieliśmy jechać dalej. Na Starym Mieście czekała już na nas pani przewodnik. Bardzo ciekawie opowiadała o kamieniczkach, murach obronnych, Barbakanie, pomniku Małego Powstańca i Syrence.
Ostatnią atrakcją był postój w McDonald. Wszyscy zjedliśmy to, co najbardziej lubimy. Niestety, nadszedł czas powrotu.
Wycieczka bardzo mi się podobała. Najbardziej zainteresowało mnie Stare Miasto. Z ciekawością słuchałam o historii Polski – wiele się dowiedziałam. Cieszę się również, że miałam okazję zobaczyć Stadion Narodowy, ponieważ lubię oglądać mecze. Chciałabym przeżyć to jeszcze raz.
P.S. Przygotowujemy się już do kolejnej wyprawy:)

  Amelia Ślesicka
kl.III

            Październik zakończyliśmy Balem Świętych, który  nas zachwycił . O tym wydarzeniu jednak w kolejnej odsłonie:)