OGÓLNOPOLSKI GŁOS PROFILAKTYKI

OGÓLNOPOLSKI GŁOS PROFILAKTYKI – „Zryw Wolnych Serc”

W dniu 1 czerwca 2015r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy razem z Panią Dyrektor i Nauczycielami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Zryw Wolnych Serc”.
Uczniowie niosąc w rękach transparenty z napisami: „ Uwolnij serce”, „ Uśmiechnij się”, „ Nie krzycz. Przytul!”, „ Doceń swoje dziecko”, „To Ty masz wpływ na życie Tych Których kochasz”,
„ Szczęście jest dla każdego” , „ To Ty wybierasz” i wiele innych przeszli ulicą Jana Pawła II i zatrzymali się przy budynku Urzędu Gminy w Pokrzywnicy , aby zaprosić wszystkich do wspólnego GESTU bicia serc. Ten GEST nazywamy ZRYWEM WOLNYCH SERC. Serc wolnych od przemocy i uzależnień . Serc wrażliwych na drugiego człowieka.
Na placu przed Urzędem Gminy wszyscy zgromadzeni , m.in. : Pan Sekretarz , Pani Skarbnik, Pani Kierownik GOPS-u wraz z pracownikami, Pani Kierownik Biblioteki Gminnej, Pani Dyrektor Szkoły, Nauczyciele wykonali wspólny GEST bicia serc polegający na położeniu prawej dłoni na sercu i wybijaniu przez 60 sekund jego rytmu.
Głównym celem tej akcji była troska oto, aby narkotyki, dopalacze, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia.


Galeria zdjęć.