Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej O Puchar Wójta Gminy Pokrzywnica

Dnia 18.12.2015r. W Publicznym Gimnazjum w Dzierżeninie odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Pokrzywnica, którego  organizatorem była pani Małgorzata Jaworska nauczyciel wychowania fizycznego.
Do zawodów zgłosiły się drużyny ze szkół podstawowych z terenu Gminy Pokrzywnica: Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Gzowie, Szkoła Podstawowa im. Doroty Gellner   w Pobyłkowie Dużym, Szkoła Podstawowa W Pokrzywnicy oraz Szkoła Podstawowa im. Witolda Machnowskiego w Niestępowie.
Zawody rozpoczęły się o godz 9.30, Pani Dyrektor gimnazjum L. Świętochowska przywitała wszystkie drużyny wraz z nauczycielami wychowania fizycznego, przypomniała o zasadach fair play  i życzyła dobrej zabawy.
Sędzia Główny Dariusz Jóżwik przedstawił jakie zasady będą obowiązywały na zawodach,   a następnie po losowaniu kolejności drużyn rozpoczął się turniej. Zawodnicy grali systemem „każdy z każdym”, rozegranych zostało 6 meczy 2X8 minut.
Mecze sędziowali uczniowie klas III- Michał Czarnecki, Mateusz Samsel, Krystian Matusiak, którzy  zawodowo podeszli do przydzielonego im zadania. Uczennice z  klas I i II natomiast przygotowały niespodziankę dla młodszych kolegów. W przerwach zaprezentowały układy taneczne, które ćwiczyły na lekcjach wychowania fizycznego pod „okiem” Pani Małgorzaty Jaworskiej.
Zawodnicy byli bardzo zaangażowani, walczyli do ostatniej sekundy, pokazali że umieją ze sobą współpracować i fair play rywalizować. Poziom umiejętności startujących drużyn był wyrównany, jednak najlepszą drużyną gminy Pokrzywnica okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej      w Niestępowie, którą przygotowali do zawodów nauczyciele Pani Małgorzata Kręciejewska,  Pan  Dariusz Jóżwik, II miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa z Pobyłkowa Dużego, drużynę przygotowała Pani Ewa Kamińska, III miejsce dla Szkoły Podstawowej w Gzowie– drużynę przygotowali do zawodów Pani Wiesława Gronczewska i Pan Dariusz Jóżwik i IV miejsce dla Szkoły Podstawowej w Pokrzywnicy, drużynę przygotowała pani Małgorzata Kręciejewska.
Pamiątkowe puchary ufundowane przez pana Wójta Adama Dariusz Rachubę wręczyła Pani Dyrektor Lidia Świętochowska, wszystkie drużyny otrzymały dyplomy.
W związku z tym, iż gimnazjum od wielu lat promuje zdrowy styl życia nie mogło zabraknąć owoców i wody mineralnej, które przy tak dużym wysiłku były niezbędne każdemu uczestnikowi turnieju.

Galeria zdjęć

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom,  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów