Międzypokoleniowe spotkanie pod hasłem „Jesteśmy Polką i Polakiem”

Rok 2018 jest rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości. W ramach obchodów tego wydarzenia, 26.04.2018r. odbyło się międzypokoleniowe spotkanie pod hasłem „Jesteśmy Polką i Polakiem”, zorganizowane przez Wójta Gminy Pokrzywnica Adama Dariusza Rachubę i Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Pokrzywnicy Halinę Gwiazdowską. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej.

„Jak narysować Ciebie Polsko?
Przede mną pusta karta z bloku.
Jak użyć bieli i czerwieni?
By oddać piękno twych widoków.”

Na to pytanie próbowały odpowiedzieć przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Pokrzywnicy pod kierunkiem p. Magdaleny Pieńkos i p. Moniki Ziółkowskiej. W niezwykłą podróż po kraju, zabrał gości smok wawelski, który chciał pokazać piękno polskich miast. Dzieci słowem i piosenką również oddały szacunek symbolom narodowym. Ta chwila refleksji pozwoliła odpowiedzieć na zadane pytanie, gdyż „każdy przecież to przyzna, tam gdzie nasze serce jest nasza Ojczyzna”. Po występach nastąpiło rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego  także pod hasłem „Jesteśmy Polką i Polakiem”. W kategorii dzieci 5-letnich I miejsce zajęła Anita Burlińska, II miejsce Ksawery Jaskółowski , III miejsce Kamila Górka, wyróżnienie Mikołaj Szczerba. Natomiast w kategorii dzieci 6 letnich I miejsce zdobyła Wiktoria Zdunek, II Milena Wiesiołek, III Paweł Galas, wyróżnienie Iga Milewska.

Uroczystość była zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych cenną lekcją patriotyzmu i na pewno na długo zapadnie w pamięci.