Lekcje biblioteczne w Pułtuskich Bibliotekach

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Witolda Machnowskiego w Niestępowie 6 listopada 2017 roku uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Biblioteki w Pułtusku – Bibliotekę Publiczną im. Joachima Lelewela oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Pułtusku. Zajęcia prowadziły panie Justyna Uchnast – Brzozowska oraz Joanna Sobocińska.

Podczas lekcji bibliotecznych uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą placówkę, zapoznali się z celami i formami prowadzonej działalności, a także zwiedzili pomieszczenia biblioteki. Młodzież zapoznała się z księgozbiorem i sposobem jego przechowywania oraz Regulaminem korzystania ze zbiorów.

W drugiej części spotkania uczniowie poznali katalog elektroniczny biblioteki oraz kształcili umiejętność wyszukiwania wskazanej przez nauczyciela prowadzącego literatury. Zadanie praktyczne okazało się dla uczniów bardzo ciekawym elementem lekcji, po której nie powinni mieć problemów z wyszukaniem niezbędnej pozycji w katalogu, a następnie z wyszukaniem jej na półce w Wypożyczalni Biblioteki Pedagogicznej w Pułtusku.

Lekcje biblioteczne przeprowadziły panie na prośbę nauczyciela bibliotekarza SP w Niestępowie, p. Joanny Banasiak.