,,Jesteśmy patriotami” Wieczornica wierszy i pieśni patriotycznych

W dniu 17 maja 2018 roku w SP im. Doroty Gellner w Pobyłkowie Dużym odbyło się spotkanie z rodzicami z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości pod hasłem ,,Jesteśmy patriotami” wieczornica pieśni i poezji patriotycznej. 
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz przedstawiciele społeczności lokalnej. Rozpoczęło się ono wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego.  Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów przedszkola pod kierunkiem p. Jolanty Gaszczyńskiej. Prezentowali wiersze o ojczyźnie oraz tańce narodowe- poloneza i krakowiaka.
Wystąpili również uczniowie klas starszych recytując wiersze tematycznie związane ze stuleciem niepodległej Polski przygotowania przez p. Wiesławę Pichor. W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej widownia często nagradzała oklaskami występujących.
Po występach dzieci nadszedł czas na poczęstunek i śpiewanie pieśni patriotycznych. Wspólnie z publicznością były wykonywane zarówno te przywołujące smutne wspomnienia : ,,Rozkwitają pąki białych róż”, jak i te które zagrzewały do walki o niepodległość : ,,Maszerują chłopcy, maszerują”.
Następnie w obecności pocztu sztandarowego, przedstawicieli OSP, pani sołtys Ewy Nasiadka, rodziców i społeczności szkolnej została  zakopana Kapsuła Czasu oraz posadzony Dąb Stulecia.
Pamięć o Tych co walczyli za naszą wolność trwa i trwać będzie!