„Jak przygoda to tylko w Warszawie”

 

Dnia 21 października 2016 roku uczniowie klasy II i III Publicznej Szkoły Podstawowej   im. Witolda Machnowskiego w Nowym Niestępowie wraz z opiekunami panią Anetą Osińską, Marzeną, Nalewajk, Marzeną Dzbańską oraz panem Radosławem Jasińskim przeżyli niezwykłe przygody podczas jednodniowej wycieczki w Warszawie.

Pierwszą z nich była Manufaktura Cukierków – ręczny wyrób cukierków i lizaków o bajecznych

kształtach. Zobaczyliśmy cały proces powstawania cukierków i lizaków począwszy od momentu wylania gorącego karmelu na stół. To nie lada atrakcja zarówno dla małych jak i dużych łasuchów, gdyż po skończonym pokazie spróbowaliśmy jeszcze ciepłych cukierków oraz wzięliśmy  udział    w warsztatach samodzielnego kręcenia lizaków.

Po wielkich atrakcjach kulinarnych udaliśmy się na Stadion Narodowy – Trasę Piłkarza. Każdy   z uczestników miał szansę poczuć się nie tylko jak kibic, ale nawet jak sam Robert Lewandowski. Poczuliśmy przedmeczową atmosferę w piłkarskiej szatni. Zasiedliśmy wygodnie na ławce zawodników, by za chwilę wejść na płytę PGE Narodowego, a potem odwiedziliśmy salę pomeczowych konferencji.

Na zakończenie rozbawił nas film w kinie 3D. „Bociany” to efektowna animowana bajka dla dzieci z elementami komedii. Wartka akcja, dynamiczne dialogi i ładne animowane postacie dobrze zdubbingowane przez polskich aktorów są atutem filmu. Warto obejrzeć i przeżyć atrakcyjne zwroty akcji, kąśliwą ironię, słodkie bobasy, no i oczywiście wzruszające zakończenie.

Ostatnim punktem wycieczki był posiłek w restauracji McDonald’s. Z bogatymi wrażeniami   i pełnymi żołądkami wszyscy  wróciliśmy do domu. Wycieczkę jednogłośnie uważamy za udaną.

Galeria zdjęć