III Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Pokrzywnica

Dnia 11.12.2017r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie po raz trzeci odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Pokrzywnica, którego celem było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport, integracja uczniów z terenu Gminy Pokrzywnica, stworzenie możliwości aktywnego wypoczynku.

Do zawodów przystąpiły wszystkie szkoły z terenu gminy, tj. Szkoła Podstawowa im.ks.J.Twardowskiego w Gzowie, Szkoła Podstawowa im.D.Gellner w Pobyłkowie Dużym, Szkoła Podstawowa im.W.Machnowskiego w Niestępowie Nowym oraz gospodarze Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach  wiekowych dla klas VI-VII oraz kl.IV i młodszych, systemem” każdy z każdym”. Emocji nie brakowało podczas rozgrywanych meczy. Zawodnicy walczyli  z wielkim zaangażowaniem do ostatniej sekundy. Ostatecznie w klasyfikacji końcowej:

w kat. IV i młodsi :

I miejsce  – SP w Niestępowie Nowym
II miejsce – SP w Dzierżeninie
III miejsce – SP w Gzowie

w kat. VI – VII

I miejsce – SP w Niestępowie Nowym
II miejsce – SP w  Dzierżeninie
III miejsce – SP w Pobyłkowie Dużym
IV miejsce – SP w Gzowie

Mecze sędziowali uczniowie klas gimnazjalnych: Jakub Lubelski, Sebastian Winczewski, Michał Wdowiński, Mateusz Lewandowski. Sędzią głównym oraz organizatorem turnieju była Pani Małgorzata Jaworska.

Fundatorem nagród był Pan Wójt Gminy Pokrzywnica Adam Dariusz Rachuba.
Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom serdecznie gratulujemy i dziękujemy.