Gimnazjaliści mistrzami powiatu

Dnia 06.10.2017r odbyły się Mistrzostwa Powiatu Sztafetowych Biegów Przełajowych chłopców i dziewcząt szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich z powiatu pułtuskiego.
Szkoła w Dzierżeninie przystąpiła do biegu w dwóch kategoriach: klasa IV i młodsi- dziewczęta i chłopcy oraz gimnazjum- drużyna chłopców (klasa II i III).
Uczniowie klasy IV i 4 uczniów z klasy III wystartowali na dystansie  600m, drużyna składała się  z 5 dziewcząt i 5 chłopców. Wszyscy uczestnicy po raz pierwszy uczestniczyli w tego typu zawodach, więc stres był ogromny. Wszyscy zawodnicy dobiegli do mety, niestety nie udało się zdobyć żadnego medalu, jednak najważniejsza była chęć rywalizacji, odwaga i pokonanie własnych słabości, gdyż dla niektórych pokonanie takiego dystansu okazało się nie lada wyzwaniem.

Skład drużyny:

 1. Maja Żak
 2. Alicja Mierzejewska
 3. Karolina Prus
 4. Amelia Ślesicka
 5. Wiktoria Prus
 6. Wiktor Burliński
 7. Daniel Karolkiewicz
 8. Krystian Karolkiewicz
 9. Wiktor Prus
 10. Paweł Walczak

Drużyna gimnazjalistów nie mogła doczekać się na swoją kolej. 10 zawodników wystartowało na dystansie 1 km. Już pierwszy zawodnik wypracował odpowiednią przewagę, która przy każdej zmianie systematycznie rosła. Pozostałe drużyny nie miały  szans w rywalizacji. Z gimnazjalistami z Dzierżenina do ostatniego zawodnika prowadziliśmy ze znaczną przewagą, co dało nam zwycięstwo na szczeblu powiatu i awans na kolejny etap do Ciechanowa.

Skład drużyny:

 1. Sebastian Winczewski
 2. Dawid Ausfeld
 3. Jakub Stalmach
 4. Michał Pieńkos
 5. Jakub Włodarczyk
 6. Karol Kucharczyk
 7. Krystian Sielski
 8. Adam Pac
 9. Krystian Orłowski
 10. Mateusz Lewandowski

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy za godne reprezentowanie Szkoły na zawodach.