„FARMA ILUZJI”

26 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy Ia i II a Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie uczestniczyli w wycieczce do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji”. Jest to jedyny w Polsce park sensoryczny osadzony w świecie iluzji.
Jest on zlokalizowany w Dolinie Rzeki Okrzei w otoczeniu ogromnych lasów,w połowie drogi między Warszawą a Lublinem. W 2014 i 2015 roku park ten otrzymał prestiżową nagrodę Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego.
Uczniowe naszego gimnazjum spędzili w parku niezapomiane 3 godziny. Odwiedzili Muzeum Iluzji, w którym znajdują się szklane hologramy, pokój hollow-face.Wyjaśnili zagadkę Lewitującego Kranu i przeszli przez Wiklinowy Labirynt pełen logicznych zagadek, na które trzeba było udzielić odpowiedzi.
W Zakręconym Domku,  uczniowie doświadczyli uczucia ruchu pozornego. W pokoju Amesa uczestnicy wycieczki  stawali się więksi i mniejsi, natomiast w Tunelu Zapomnienia doświadczyli uczucia lewitacji.
Fantastyczna wędrówka czekała na naszych uczniów w Lustrzanym Labiryncie.  Przejście przez lustrzane korytarze okazało się bardzo trudne.
W Latającej ChacieTajemnic niektórzy  mieli problemy z utrzymaniem równowagi.
Odwiedzając Świat w skali makro uczestnicy wycieczki poczuli się jak krasnoludki. Meble Olbrzyma zostały wykonane w skali 4:1.
Niezapomniana lekcja historii czekała na uczniów w Grobowcu Faraona, bagatym w pamiątki ze starożytnego Egiptu-maska i złoty tron faraonaTutanchamona, mumie, hieroglify. Chwilę grozy przeżyli, kiedy  mumia Tutanchamona wstawała z grobu. Ciekawą atrakcją fotograficzną okazała się „głowa na talerzu”-uczestnicy wycieczki wiedzą, że jest to możliwe i bezbolesne. Osoby zainteresowane zapraszamy na wycieczkę  w następnym roku szkolnym.
Opiekunami byli pani Małgorzata Szczerba-Kozłowska, pani Ewa Mazurkiewicz i pan Dariusz Jóźwik.

Galeria zdjęć