Dzień Patrona i Rodziny w Szkole Podstawowej im. Witolda Machnowskiego w Niestępowie Nowym

Rodzina to miejsce,
gdzie zaczyna się życie,
a miłość nigdy nie kończy.

W piękny, słoneczny, czerwcowy piątek, tj. 8 czerwca 2018r. w szkole, małej ojczyźnie zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się Dzień Patrona i Rodziny. Bogaty program pikniku sprawił, że szkoła oraz boiska wypełniły się tłumem ludzi. Święto było bardzo doniosłe za sprawą Rodziców, którzy pojawili się licznie, a obecność Pani Dyrektor, Rady Pedagogicznej, Dzieci oraz Pracowników Szkoły dodała powagi całej imprezie.
Uroczystość rozpoczęto od złożenia hołdu i kwiatów przy pamiątkowej tablicy naszego Patrona Witolda Machnowskiego w asyście pocztu sztandarowego. Następnie swoje talenty aktorskie zaprezentowali uczniowie z klasy trzeciej oraz siódmej. Przedstawili program słowno – muzyczny, a dziewczynki z klasy szóstej uatrakcyjniły montaż występem tanecznym przy muzyce IMAGINATION – SHAWN MENDES oraz AVICII – WAKE UP. Występy artystyczne zakończyła Julia Tusińska, z której ust wybrzmiała piosenka Urszuli Sipińskiej „Cudownych Rodziców Mam”. Rodzice z wielką dumą, a nawet łezką w oku oglądali występy swoich pociech. Dzieci dały wspaniały popis swoich zdolności i umiejętności recytatorskich, tanecznych i wokalnych. Nie zabrakło też głosu Rodziców. Z wielkimi podziękowaniami oraz życzeniami w imieniu Rodziców wystąpiła Pani Anna Jasińska, która skierowała wiele ciepłych słów w stronę dzieci.
Na zewnątrz świeciło słońce, zapewniając imprezie przyjemną i godną oprawę. Po części artystycznej wszyscy goście mogli spróbować swoich sił w konkurencjach sportowych. Aktywność i ruch to podstawa, dlatego ogromnym powodzeniem cieszył się turniej piłki nożnej oraz turniej piłki siatkowej, na których dzieci i rodzice sprawdzali swoje możliwości. Emocje na oczach sięgały zenitu, nie wiadomo, kto bardziej przeżywał rozgrywki: grający czy kibice? Ale to nie koniec atrakcji. Każdy mógł wypróbować swoją kondycję, wytrzymałość i spryt w spotkaniu ze sprężystą liną, która wirowała w powietrzu. Zestaw sportowych niespodzianek z pewnością zadowolił każdego. Niewątpliwie wielkim zainteresowaniem cieszył się mobilny plac zabaw dla dzieci. Najmłodsi mogli się naskakać do woli na olbrzymich dmuchańcach wśród kolorowych piłek. Warto też wspomnieć o kąciku make up. Każdy mógł fantazyjnie pomalować buzię lub przy pomocy animatorek wykonać piękny kapelusz oraz z wyobraźnią pomalować kamienie. Czy można chcieć więcej?
Oczywiście zadbano o dostarczenie kalorii. Wsparciem dla podniebienia był grill, gdzie można było skosztować pyszną kiełbaskę czy kaszankę. Powodzeniem cieszyło się stoisko z wyśmienitymi ciastami, kawą, herbatą, wodą i sokiem. Nie zabrakło cukrowej waty i popcornu. Kiedy żar lał się z nieba każdy mógł rozkoszować się zimną wanilią w postaci loda.
Warto pamiętać, że „Radości życia rodzinnego są najpiękniejsze na świecie, a radość, jaką doświadczają rodzice na widok swych pociech jest największa”. Było wesoło, miło, smacznie, zdrowo i kolorowo, po prostu rodzinnie. Nad wszystkim czuwała Pani Aneta Osińska przy współpracy z Panią Moniką Rydzewską oraz Panem Dariuszem Lusą i Panem Dariuszem Jóźwik. Gorąco dziękujemy Rodzicom z klasy trzeciej, którzy przyczynili się do organizacji pikniku rodzinnego, Pani Agnieszce Piekarskiej – Kierownikowi GOPS-u w Pokrzywnicy oraz Pani Urszuli Pieńkowskiej – właścicielce Kwiaciarni Krokus w Pułtusku.