Dzień Patrona i Rodziny w PSP w Nowym Niestępowie

Dnia 2 czerwca 2017 r. w szkole w Nowym Niestępowie odbył się Dzień Patrona wraz z Dniem Rodziny. Ten wspaniały dzień zapoczątkował konkurs wiedzy o patronie. Zwycięzcami zostały uczennice klasy VI :

 I miejsce – Amelia Zadrożna

 II miejsce – Amelia Melnicka

 III miejsce – Sara Gerek

 Kolejnym etapem dnia było rodzinne  sprawdzenie wiedzy sportowej.  W tej kategorii okazały się najlepsze:

Klasa II – I miejsce

Klasa VI – II miejsce

Klasa V – III miejsce

Jednak to nie jedyne konkursy, które zostały rozstrzygnięte tego dnia. Uczniowie klas młodszych brali udział w konkursie plastycznym, którego celem było narysowanie patrona szkoły.
Pod uwagę brany był wkład własny.

I miejsce – Albert Domała

II miejsce – Dawid Król

III miejsce – Żaneta Suchecka

Oraz dwa wyróżnienia:

– Bartek Przybyłek

– Natalia Skura

Odkryto niesamowite talenty aktorskie uczniów z klasy IV, którzy zaprezentowali reklamy o tematyce rodzinnej oraz scenkę dotyczącą codziennego życia.

Po części oficjalnej nadszedł czas na wspólne przyrządzanie zdrowych posiłków. Po ich przygotowaniu w holu głównym nastąpił poczęstunek. Tego dnia strażacy z Koziegłów, Pokrzywnicy i Łubienicy zaprezentowali  pomoc osobie poszkodowanej w wypadku samochodowym. Można  również było obejrzeć wnętrze samochodów straży pożarnej oraz łodzi. Ostatnim etapem tej uroczystości były gry i zabawy oraz pieczenie kiełbasek na świeżym powietrzu. Serdeczne podziękowania składamy rodzicom oraz strażakom z Ochotniczych Straż Pożarnych z: Łubienicy, Koziegłów i Pokrzywnicy za uatrakcyjnienie tego dnia.