Czternasty Feniks Słowa

W dniu 19.05.2016r.  po raz czternasty odbył się w naszym  gimnazjum  gminny konkurs recytatorski I Ty możesz zostać Feniksem słowa zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną  Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Pokrzywnicy. W tym roku zaproponowaliśmy tematykę: Książka  jest dobra na wszystko. W konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z naszej gminy a także młodzież gimnazjalna z Winnicy. Nie zabrakło też (jak zwykle) tzw. przerywników między poszczególnymi  kategoriami  recytatorów. Alicja Bartosiewicz i Julia Smolińska przygotowane pod kierunkiem Pani Magdaleny Marcinkowskiej dostarczyły nam rozrywki w postaci niekonwencjonalnej recytacji utworu Lucyny Krzemienieckiej pt. ,,Książka”, a wokalnie to Klaudia Przewłocka i Małgosia Mieciek, wspólnie z Dorotą Sawicką, Weroniką Dawidczyk, Natalią Andrzejewską, Wiktorią Kowalską i Kasią Gesek  umiliły gościom czas oczekiwania na werdykt jury -przygotowywały się pod kierunkiem Pani Iwony Pieńkos i Pani Ewy Rawy. Uroczystość odbyła się w nastrojowo udekorowanej sali pod kierunkiem Pani Ewy Rawy i Pani Doroty Kamer – Piekutowskiej.

Cieszy fakt, że nasz konkurs budzi  niesłabnące zainteresowanie. Z każdym rokiem coraz więcej rodziców towarzyszy swoim recytującym  dzieciom. Cieszy również, że nasze zaproszenie przyjęli goście w osobach: Pan Adam Rachuba – Wójt Gminy Pokrzywnica, Pan Tadeusz Jakubiak- sekretarz, Pani Halina Gryc – skarbnik, Pani Agnieszka Piekarska – kierownik GOPSu, Ksiądz kanonik Kazimierz Kozicki – proboszcz dzierżenińskiej parafii, Ksiądz Arkadiusz Sikorski – wikary, Pani Bożena Potyraj – Dyrektor Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela, Pani Grażyna Dzierżanowska – dziennikarz Tygodnika Pułtuskiego i poetka, Pan Lech Chybowski – dziennikarz Pułtuskiej Gazety Powiatowej, wicedyrektor PBP- Pani Aldona Nalewajk, instruktor PBP – Pan Kamil Uchnast, dyrektorzy szkół z terenu naszej gminy: Pani Lidia Świętochowska- Dyrektor naszego gimnazjum, Pani Teresa Makowska – Dyrektor PSP w Pobyłkowie Dużym, Pani Danuta Borowska- Dyrektor PSP w Nowym Niestępowie, dyrektorzy bibliotek publicznych z terenu powiatu pułtuskiego: Pani Jadwiga Chorzela z Winnicy  i Pani Małgorzata Turek z Gzów.
Po wysłuchaniu wszystkich utworów jury  w składzie: pani Bożena Potyraj – Dyrektor Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela, pani Grażyna Dzierżanowska –dziennikarz Tygodnika Pułtuskiego i poetka oraz pan Lech Chybowski – dziennikarz Pułtuskiej Gazety Powiatowej, ogłosiło  werdykt, przyznając następujące miejsca:\

W kategorii klas I-III :
I miejsce Gabriela Zadrożna z PSP Nowym  Niestępowie
II miejsce Zofia Żuber z PSP W Gzowie
III miejsce Julia Świkszcz z PSP w Nowym Niestępowie
Wyróżnienie Kamila Pielach z PSP w Pobyłkowie Dużym

W kategorii klas IV-VI:
I miejsce Kamil Ausfeld z PSP w Nowym Niestępowie
II miejsce Amelia Zadrożna z PSP w Nowym Niestępowie
III miejsce Natalia Rychlińska z PSP w Pokrzywnicy
Wyróżnienie: Oliwia Pielach z PSP w Pobyłkowie Dużym

W kategorii gimnazjum:
I miejsce Weronika Dawidczyk z gimnazjum w Dzierżeninie
II miejsce Oliwia Domała z gimnazjum w Winnicy
III miejsce Karolina Gwiazdowska z gimnazjum w Dzierżeninie
Wyróżnienia :Izabela Sieńkowska i Kamila Bednarska z gimnazjum w Winnicy oraz Gracjan Rychliński z gimnazjum w Dzierżeninie

Po ogłoszeniu werdyktu uczestnikom wręczono dyplomy i nagrody książkowe, po  czym zrobiono pamiątkowe zdjęcia z organizatorami konkursu – panią Hanną Gajewską – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Pokrzywnicy, panią Elżbietą Lubelską – nauczycielką bibliotekarką w Publicznym Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie  i zaproszonymi gośćmi, kończąc w ten sposób tę  ucztę duchową.
Wszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za wkład włożony w przygotowanie XIV Gminnego Konkursu Recytatorskiego.

Galeria zdjęc