Choinka w szkole w Gzowie

W sobotę, 26 stycznie 2019 roku, w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Gzowie odbyła się zabawa choinkowa. Na ten dzień nie tylko wielu uczniów i rodziców, ale także nauczycieli czekało z prawdziwym utęsknieniem. Zabawa, która rozpoczęła się o godz. 16.00 w szkolnej sali gimnastycznej była inauguracją beztroskiego okresu ferii zimowych. Uczniów powitał DJ, który zaproponował na początek  zabawę w kółeczkach wraz z wychowawcami i rodzicami. Później najmłodsi – przedszkolaki i uczniowie klas pierwszej i drugiej mieli – okazję sprawdzić swoje umiejętności w konkursie tańca solowego. Uczestnicy tego zmagania zostali nagrodzeni gromkimi brawami, którymi doceniono nie tylko ich zdolności poruszania się w rytm największych przebojów POP, ale też odwagę stanięcia przed tak liczną publicznością oraz piękne stroje, od których trudno było oderwać oczy. Około godz. 17.30 rozpoczęła się przerwa, w czasie której dzieci udały się do klas na poczęstunek. Chociaż rodzice przywieźli mnóstwo ciast, faworków oraz owoców, to i tak największym powodzeniem cieszyła się pizza, którą dostarczono świeżutko po wyjęciu z pieca.

Posileni i w doskonałych nastrojach uczniowie i rodzice powrócili na parkiet, aby wziąć udział w drugiej części zabawy. Rozpoczęła się ona mocniejszymi rapowymi rytmami, które DJ włączył na specjalne życzenie uczniów starszych klas. Ani przez chwilę jednak nikt nie zapominał o najmłodszych – zabawa w kółeczkach oraz tańce w parach z rodzicami oraz nauczycielami trwały w najlepsze. Odbył się także kolejny konkurs. Uczestniczki wskazywały chłopców, z którymi utworzyły pary do tańca towarzyskiego, a następnie wykonywany był prosty układ. Wszystkim parom poszło na tyle dobrze, że widowni nie udało się wskazać jednego zwycięskiego duetu.

Około godz. 19.00 zabawa osiągnęła punkt kulminacyjny. Na scenę przybył z ogromnym workiem prezentów św. Mikołaj, który w asyście dobrych elfów (w te role wcieliły się panie wychowawczynie: zerówki – Paulina Zielińska, I klasy – Ewa Jabłońska, II klasy – Beata Januszek, IV klasy – Anna Kamila Łukasiak, V i VI klasy – Wiesława Gronczewska) wręczał dzieciom słodkie upominki. Kiedy prezenty zostały rozdane dzieci odprowadziły Mikołaja do sań, po czym same przygotowały się do wyjścia, aby móc rozpocząć długo wyczekiwany i w pełni zasłużony zimowy wypoczynek.

W imieniu Dyrekcji oraz Grona Pedagogicznego Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Gzowie życzymy wszystkim uczniom ze szkół i przedszkoli w Gminie Pokrzywnica udanych ferii!