Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie

29 Marzec 2024 r.
Redaktor: olszewska
Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie

Dnia 26.03.2024 r. w Szkole Podstawowej w Dzierżeninie w gminie Pokrzywnica odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach udział wzięło osiem drużyn, podzielonych na dwie grupy wiekowe. Uczestnicy rozwiązywali dwa testy wiedzy sprawdzające znajomość przepisów i zasad ruchu drogowego. 

Uczniowie szkół podstawowych powiatu pułtuskiego mieli okazję uczestniczyć w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W organizację tego przedsięwzięcia włączyli się: Starosta Pułtuski, Burmistrz miasta Pułtuska, lokalne samorządy oraz policjanci.
Celem turnieju było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach oraz promowanie roweru jako bezpiecznego środka komunikacji i rekreacji. Wiedzę z tych dziedzin uczestnicy mieli szansę zaprezentować podczas rozwiązywania testów. Pierwszy test zawierał 25 pytań związanych z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, drugi 10 zagadnień polegających na ustaleniu kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

Do powiatowych zmagań zgłosiło się 8 zespołów, 2 drużyny z rocznika 2012-2014  i 4 zespoły roczników młodszych.

W starszej grupie I MIEJSCE zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Świerczach, w młodszej I MIEJSCE zdobyła Szkoła Podstawowa w Dzierżeninie. Wyłonieni najlepsi z najlepszych na szczeblu powiatowym, będą reprezentowali powiat pułtuski w kolejnym etapie.
Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie
Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy wiedzy i mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności będą dobrze wykorzystywane na drogach. Na kolejne zmagania w zakresie wiedzy o ruchu drogowym zapraszamy w przyszłym roku.