WYCIECZKA DO WARSZAWY PSP IM. DOROTY GELLNER W POBYŁKOWIE DUŻYM

 

W dniu 20 października br. Uczniowie naszej szkoły pojechali na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Swój pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem, z którym udaliśmy się do Zamku Królewskiego. Uczniowie zwiedzali zamkowe komnaty
i obejrzeli filmy prezentujące historię zamku.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie Starówki. Wspólnie z przewodnikiem spacerowaliśmy uliczkami Starego Miasta i poznawaliśmy najciekawsze miejsca związane z historią Warszawy. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki ,,Kopernik”. Przez kilka godzin uczniowie pod opieką nauczycieli, mogli poczuć się odkrywcami i badaczami.
Z zainteresowaniem oglądali zgromadzone tam przedmioty i chętnie przeprowadzali własne eksperymenty.

Po wysiłku umysłowym przyszła kolej na przyjemność dla podniebienia. Uczniowie udali się do cukierni ,,Cukier, lukier”, w której na żywo obserwowali, jak wytwarzane są lizaki. Dodatkową atrakcją było samodzielne wykonanie lizaka dla siebie.

I tak w szybkim tempie minął dzień. Późnym popołudniem przy zaczynającym padać deszczu, opuszczaliśmy Warszawę. Na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka.
W drodze powrotnej zajechaliśmy do Mc Donald’s w Nieporęcie. Około godziny 19:00 szczęśliwie wróciliśmy do Pobyłkowa Dużego, gdzie czekali rodzice, aby odebrać swoje dzieci.

Za ciekawie spędzony dzień i wiele atrakcji dziękuje pilotowi wycieczki
p. Sebastianowi Chmielewskiemu społeczność szkolna PSP im. Doroty Gellner w Pobyłkowie Dużym.

Galeria zdjęć