Wigilia w PSP im. Doroty Gellner w Pobyłkowie Dużym

         21 grudnia 2016r. w naszej szkole odbyła się wigilia szkolna, która już na stałe wpisała się do kalendarza szkolnych imprez. Wigilia jest w naszej szkole dniem szczególnym, dniem, na który czekamy przez cały rok. Na uroczystość przybyli uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście:  Przewodniczący Rady Gminy – pan Krzysztof Lubelski, Skarbnik Gminy – pani Halina Gryc, Inspektor ds. Oświaty – pani Grażyna Kłosiewicz, ks. kanonik Kazimierz Kozicki, ks. Piotr Orliński, Radny wsi Pobyłkowo Duże – pan Paweł Malinowski, Sołtys wsi Pobyłkowo Duże – pani Ewa Nasiadka, Prezes OSP w Dzierżeninie – pan Jan Prus. Na wieczerzę wigilijną przybyli również sympatycy szkoły: pan Zbigniew Jaroch, państwo Barbara i Roman Sumiła, pan Artur Sikorski, pracownicy emerytowani oraz rodzice na czele  z Przewodniczącą Rady Rodziców – panią Beatą Łempicką.
         Wigilię rozpoczęliśmy programem jasełkowym przygotowanym przez naszych uczniów pod kierunkiem pani Ewy Kamińskiej. To przepiękne słowno – muzyczne widowisko przeniosło nas w klimat Bożego Narodzenia i wydarzeń, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem. Po prezentacji programu artystycznego głos zabrała Inspektor ds. Oświaty – pani Grażyna Kłosiewicz oraz ks. kanonik Kazimierz Kozicki. Najmilszą chwilą uroczystości było łamanie się opłatkiem. Płynęły składane z głębi serc życzenia, uśmiech gościł na wszystkich twarzach. Moment ten był wyjątkowo wzruszający i podkreślał rodzinną atmosferę, jaka panuje w naszej szkole.
         Kolejnym etapem uroczystości była wieczerza wigilijna przygotowana przez pracowników naszej szkoły oraz Radę Rodziców. Na stołach nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw. Wszyscy uczestnicy szkolnej wigilii otrzymali w prezencie słoiczek miodu z pasieki ks. Piotra Orlińskiego.
        Po raz kolejny mogliśmy poczuć niesamowitą atmosferę niemal rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.
      Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji wieczoru wigilijnego w naszej szkole.

Galeria zdjęć