Tydzień wiedzy o zawodach w Samorządowym Przedszkolu w Pokrzywnicy

W marcu w Samorządowym Przedszkolu w Pokrzywnicy obchodziliśmy tydzień wiedzy o zawodach.   Najlepiej uczymy się przez działanie dlatego zaprosiliśmy do nas przedstawicieli różnych zawodów. O bezpieczeństwie na co dzień oraz o swojej pracy opowiedziała z wielką pasją Pani Magdalena Kobyłecka pracująca w Straży Miejskiej w Warszawie.

Wspaniały sprzęt i umundurowanie przedstawili również strażacy ze Straż Pożarnej w Pułtusku. Strażacy przyjechali, aby przybliżyć swój zawód. Zafascynowane przedszkolaki z uwagą słuchały wypowiedzi Gości a ciekawym pytaniom nie było końca. Zarówno młodsze jak i starsze zuchy wiedzą w jakich sytuacjach należy wzywać pomocy Straży Pożarnej. Nucąc słowa piosenki” Znam numery alarmowe ” dzieci wiedzą pod jaki numer należy dzwonić w razie potrzeby.

Wszelkich informacji o bezpieczeństwie dopełniła  Pani Urszula Szczesna pielęgniarka pracująca w Przychodni Zdrowia w Dzierżeninie. Strzykawki, bandaże już nie są takie straszne, gdyż nasz Gość opowiedział dokładnie jak należy ich używać. Dzieci były bardzo wystraszone, gdy Pani Ula wyjęła strzykawki. Dopiero gdy Pani pielęgniarka powiedziała, że nie wzięła igieł i nie będzie robiła zastrzyków, strach minął. Najwięcej frajdy sprawiła dzieciom zabawa stetoskopem, gdy mogły się wsłuchać na wzajem w bicie swego serca. Przedszkolaki doszły do wniosku, że wszystkie dzieci mają serce. Pani Ula przybliżyła nam, na czym polega zawód pielęgniarki oraz wyjaśniła, że szczepienia, zastrzyki i inne zabiegi wykonywane podczas badań są konieczne i nic nie bolą, kiedy dzieci są dzielne. Na koniec każde dziecko dostało naklejkę dzielnego pacjenta.