TORUŃ – GOTYK NA DOTYK

Dnia 15 listopada 2016r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami uczestniczyli
w wycieczce do Torunia. Celem wycieczki była między innymi wizyta w Planetarium, gdzie uczniowie wzięli udział w seansie pt. ,,Cudowna Podróż”. Ten wesoły i dynamiczny seans przedstawił w bardzo przystępny sposób podstawowe gwiazdozbiory na niebie. Dzieci pod opieką astronoma wyruszyli w rejs na Księżyc, lądowali na Marsie, przelatywali przez pierścienie Saturna i poszukiwali odpowiedzi na wiele frapujących pytań.

Po wizycie w Planetarium uczniowie wyruszyli do Piernikowej Chatki – miejsca pachnącego piernikami. Po poznaniu tradycyjnych przypraw oraz niezbędnych przedmiotów wykorzystywanych w wyrobie pierników, każdy uczeń wykonał własne ciastko, które na pamiątkę zabrał do domu. Na zakończenie pobytu w Piernikowej Chatce dzieci miały okazję posłuchać ciekawych opowieści o Toruniu. Następnie uczestnicy wycieczki wybrali się na spacer po Starówce, gdzie mieli okazję zobaczyć Rynek Staromiejski, gotycki ratusz, Pomnik Mikołaja Kopernika, średniowieczny Dwór Artusa, Kościół Św. Ducha, Fontannę Fliszek oraz Krzywą Wieżę.

       Wszyscy bardzo dobrze się bawili i zadowoleni wrócili do domu.

Za ciekawie spędzony dzień i wiele atrakcji dziękuje pilotowi wycieczki p. Sebastianowi Chmielewskiemu społeczność szkolna PSP im. Doroty Gellner w Pobyłkowie Dużym.

Galeria zdjęć