PSP Pobyłkowo – Spotkanie z patronem

Spotkanie z patronem

W piątek 16 maja 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Doroty Gellner w Pobyłkowie Dużym odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 4 rocznicy nadania imienia naszej szkole. Gościem honorowym była nasza patronka-p Dorota Gellner. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele Urzędu Gminy w Pokrzywnicy, ksiądz proboszcz, osoby współpracujące ze szkołą oraz dość liczna grupa uczniów i rodziców.
W spotkaniu uczestniczył także dziennikarz lokalnej gazety.
Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania naszego hymnu.
Z kolei pani dyrektor Teresa Makowska przywitała przybyłych gości, a później rozpoczęła się uroczysta akademia, w której wystąpili uczniowie z klas III – VI. Tematem przewodnim części artystycznej była twórczość naszej patronki. Szkolni aktorzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki p. Doroty Gellner. Zabrali także widzów w baśniowy świat dobrej wróżki Genowefy, która potrafiła spełniać dziecięce marzenia. Punktem kulminacyjnym uroczystości były tańce patronki i uczniów.
Spotkanie odbyło się w kameralnym nastroju w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, gdzie zaproszeni goście i rodzice zasiedli przy stolikach z ciastem, kawą, herbatą.
Zaproszonym gościom, rodzicom i uczniom za przybycie na rocznicową uroczystość dziękują: dyrektor szkoły, rada pedagogiczna oraz rada samorządu uczniowskiego.

Galeria zdjęć

.