FESTYN RODZINNY PSP im. DOROTY GELLNER W POBYŁKOWIE DUŻYM

W sobotnie popołudnie, 4 czerwca, na placu OSP w Pobyłkowie Dużym było gwarno
i wesoło. Mieszkańcy Pobyłkowa i okolicznych miejscowości licznie przybyli na Festyn Rodzinny, zorganizowany przez PSP im. Doroty Gellner z tej miejscowości.
Impreza rozpoczęła się od występu zespołu rodzinnego ,,GAUDETE”, który wprowadził wszystkich przybyłych gości w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnego śpiewania znanych polskich piosenek. W tym dniu  odbyła się również akademia przygotowana pod kierunkiem nauczycieli kola I – III: p. Małgorzaty Kozłowskiej, p. Marzeny Zdunek, p. Klaudii Pakieła. Zaprezentowany program artystyczny dotyczył rodziny, która jest najważniejszą wartością w życiu każdego człowieka. Występy młodych artystów zarówno w sposób poważny, jak
i humorystyczny obrazowali życiowe sytuacje związane z relacjami rodzice – dzieci.
Uczestnicy Festynu mogli wykazać się swoimi umiejętnościami sportowymi na placu zabaw. Organizatorzy imprezy dla młodszych uczestników zapewnili dwie duże zjeżdżalnie, które cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród dzieci. Nieco starsi korzystali z dużej trampoliny. Organizatorzy przygotowali atrakcje nie tylko dla ducha, ale i dla ciała – na stoiskach czekały na głodnych liczne przysmaki. Można było spróbować swojskiego smalcu, przepysznych ciast upieczonych przez rodziców. Długa kolejka ustawiła się do stoisk z frytkami oraz kiełbaskami
z grilla. Degustacja przygotowanych potraw odbyła się w miłej, piknikowej atmosferze. Można też było spróbować szczęścia w loterii fantowej, która cieszyła się ogromnym powodzeniem ze względu na atrakcyjność proponowanych fantów. Można było wylosować nie tylko maskotki, ale również gry, książki, kapelusze oraz albumy do zdjęć. Każdy los w tej loterii to pewna wygrana. Rada Pedagogiczna dziękuje rodzicom i uczniom za podarowanie cennych i atrakcyjnych fantów, które sprawiły, że wykupiono 100% losów. Punktem kulminacyjnym festynu było losowanie nagrody głównej – telewizora oraz zaproszeń na trzy obiady do restauracji ,,Karczma pod Strzechą”. Przy losowaniu nagród szczęście sprzyjało Państwu Agnieszce i Zbigniewowi Jaroch, którzy wylosowali zarówno telewizor, jak i obiad w ,,Karczmie pod Strzechą”. Wszystkich uczestników Festynu Rodzinnego niezwykle zaskoczyła decyzja Państwa Jaroch, którzy wylosowany telewizor postanowili przekazać na rzecz szkoły. W imieniu całej społeczności szkolnej PSP im. Doroty Gellner w Pobyłkowie Dużym dziękujemy Państwu Jaroch za miłą niespodziankę.
Wieczorem wszystkich zebranych porwał do tańca zespół ,,FENIX” oraz DJ Zbigniew Mokrzan. W rytmie tanecznej muzyki bawili się zarówno dorośli jak i młodzież oraz dzieci do późnych godzin wieczornych. Główny cel imprezy został osiągnięty – wszyscy bawili się wspaniale w miłej rodzinnej atmosferze pełnej uśmiechów i wzajemnej życzliwości.
Organizacja Festynu Rodzinnego przez naszą szkołę była możliwa dzięki zaangażowaniu
i hojności sponsorów którymi byli:

  • Adam Dariusz Rachuba – Wójt Gminy Pokrzywnica, który ufundował nagrodę główną – telewizor
  • Właściciel Zakładu Mięsnego – Sławomir Lenarcik
  • Państwo Barbara i Roman Sumiła
  • Państwo Agnieszka i Zbigniew Jaroch
  • Pan Jan Prus
  • Pan Paweł Pochmara – właściciel piekarni w Popławach
  • Państwo Iwona i Andrzej Kurek – właściciele restauracji ,,Karczma pod Strzechą”
  • Państwo Małgorzata i Jarosław Przybyszewscy
  • Państwo Magdalena i Sylwester Murza
  • sołtysi i radni z obwodu naszej szkoły

Pani dyrektor oraz nauczyciele i rodzice dziękują sponsorom za wsparcie przy organizacji imprezy. Szczególne podziękowania kierujemy do druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pobyłkowie Dużym na czele z prezesem Januszem Kryszkiewiczem za pomoc w przygotowaniu imprezy oraz troskę o bezpieczeństwo wszystkich uczestników Festynu.
Gorące podziękowania składamy rodzicom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Festynu Rodzinnego i liczymy na pomoc w organizacji kolejnego festynu. Być może wspólnie pożegnamy wakacje pod koniec sierpnia?
Z wyrazami szacunku 
Społeczność PSP im. Doroty Gellner w Pobyłkowie Dużym

Galeria zdjęć